Akademia Przedsiębiorczości dobiegła końca!

Tegoroczna edycja Akademii Przedsiębiorczości UMCS – Santander Universidades pod hasłem Przedsiębiorczość jest kobietą dobiegła końca. 13 kwietnia odbył się ostatni z cyklu 8 - jednogodzinnych webinarów.

Od marca liczne grono zarejestrowanych osób mogło wziąć udział w zaplanowanych spotkaniach. Zaproszeni do projektu eksperci, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem wskazywali na najistotniejsze kwestie związane z realizacją pomysłu na własny biznes.

W programie Akademii Przedsiębiorczości znalazły się szkolenia „twarde”, na których Uczestniczki i Uczestnicy webinarów mieli możliwość dowiedzieć się w jaki sposób oraz przy pomocy jakich narzędzi zweryfikować swój pomysł biznesowy, jakie są uwarunkowania prawne oraz jak pozyskać kapitał na rozpoczęcie działalności, a następnie na realizację działań bieżących i prorozwojowych firmy. W trakcie spotkań online została poruszona kwestia merytorycznego przygotowania się do realizacji projektu badawczo – rozwojowego, a także to o czym bezwzględnie należy pamiętać prezentując swój pomysł potencjalnym inwestorom i klientom, by wzbudzić ich zainteresowanie i zaufanie. Nie mogło oczywiście zabraknąć szkolenia z zakresu skutecznego i świadomego wykorzystania możliwości jakie oferują współcześnie social media w docieraniu do potencjalnych odbiorców oferty firmy.

Jednak jak wiadomo realizacja pomysłu rozwoju zawodowego opartego na prowadzeniu własnej działalności gospodarczej nie powiedzie się, bez posiadania wiedzy z zakresu umiejętności i kompetencji miękkich. W ramach tej tematyki eksperci Akademii mówili o tym w jaki sposób świadomie, w zgodzie z samym sobą planować karierę zawodową, jak pracować z własnymi talentami, wyznaczać ambitne cele i mieć odwagę by sięgać po więcej. Jak wskazywali prelegenci możliwość realizacji założonych przedsięwzięć i osiągnięcie sukcesu w znacznym stopniu zależy również od wartości jakimi kierujemy się w naszym codziennym życiu, w kontaktach z innymi. Zaproszeni eksperci podkreślali znaczenie umiejętności radzenia sobie z przeciwnościami i zmianami w naszym otoczeniu. Warto również pamiętać o tym, że powodzenie w osiąganiu celów zależy w głównej mierze od determinacji i inwestycji we własny rozwój, także jako właściciela firmy.

Wierzymy, że udało się nam choć w pewnym stopniu rozwiać wątpliwości Uczestników i Uczestniczek co do słuszności wyboru biznesowej ścieżki rozwoju zawodowego. 

Dziękujemy Wszystkim za aktywny udział w spotkaniach.
Już dzisiaj zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Akademii Przedsiębiorczości UMCS.

    Aktualności

    Data dodania
    23 kwietnia 2021