Akademia Programowania UMCS

Inicjatywa Instytutu Informatyki UMCS mająca na celu popularyzację informatyki wśród uczniów szkół z województwa lubelskiego i nie tylko.

Oferta Akademii skierowana jest nie tylko do prymusów, ale do szerokiego grona uczniów zainteresowanych programowaniem. W ramach Akademii pragniemy zaoferować uczniom zarówno internetowe kursy programistyczne, jak również możliwość osobistego uczestnictwa w zajęciach prowadzonych przez pracowników Instytutu Informatyki UMCS w lubelskich szkołach.

Docelowo Akademia będzie oferować kompletny cykl kursów programistycznych, począwszy od Podstaw programowania, przez Algorytmy i Struktury Danych, po kursy obejmujące tematykę technologii informatycznych. Wybrane kursy połączone będą z konkursami, których celem będzie zmotywowanie uczniów do nauki. W roku szkolnym 2017/18, na inaugurację swojej działalności, Akademia Programowania UMCS oferuje kurs-konkurs Algorytmy i Struktury Danych.


Konkurs Algorytmy i Struktury Danych

Kurs w formie ligi zadaniowej organizowany od marca do czerwca 2018 r. Publikowane co tydzień zadania będą miały formę wyzwań programistycznych. Najlepsi uczestnicy pierwszego etapu zostaną zaproszeni na finał, który obędzie się w Instytucie Informatyki UMCS w Lublinie.

Konkurs Algorytmy i Struktury Danych jest skierowany do uczniów wszystkich rodzajów i poziomów szkół, którzy interesują się programowaniem.

Co tydzień, od 5 marca do 14 maja br., na stronie Akademii pojawiać się będą nowe zadania programistyczne z zakresu algorytmów i struktur danych. Rozwiązania zadań będzie można przesłać do 27 maja 2018 r., a 32 osoby, które zdobędą największą liczbę punktów za zadania, zostaną zaproszone do Lublina do Instytutu Informatyki UMCS na finał konkursu.

Aktualności

Więcej informacji 

Strona Akademii Programowania UMCS


 Finał konkursu Algorytmy i struktury w ramach Akademii programowania UMCS


Finał odbędzie się 11 czerwca 2018 r. Harmonogram przedstawia się następująco:

08.30 – 09.00 rejestracja
09.00 – 09:30 przywitanie uczestników
09.30 – 10.30 sesja próbna
11.00 – 15.00 zawody
16.00 – 17.00 ceremonia zakończenia połączona z wykładem i wręczeniem nagród
17.00 – 17:30 zakończenie konkursu 

Całe wydarzenie odbywać się będzie w budynku Instytutu Informatyki UMCS przy ulicy Akademickiej 9 w Lublinie. Konkurs i część oficjalna rozpocznie się w sali konferencyjnej 217 na drugim piętrze.

Fotorelacja (Facebook Wydziału)

Fotorelacja (Bartosz Proll)


Patronat honorowy Marszałka Województwa Lubelskiego  

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że pan Sławomir Sosnowski, pełniący funkcję Marszałka Województwa Lubelskiego, objął honorowym patronatem konkurs “Algorytmy i Struktury Danych” organizowany w ramach Akademii Programowania.


Patroni honorowi  

Teresa Misiuk - Lubelski Kurator Oświaty  

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego 

Lubelskie - Smakuj życie! 


dr Jacek Krzaczkowski o Akademii Programowania UMCS (Poranek między Wisłą a Bugiem - 9.02.2018 r. TVP3 Lublin - od 00:10:55 do 00:15:30)