Jednostki i pracownicy - książka adresowa

mgr Jakub Kotynia

mgr Jakub Kotynia
Stanowisko
asystent
Jednostki
KATEDRA MUZYKI JAZZOWEJ I ROZRYWKOWEJ
Adres e-mail
Wyświetl

O sobie

Mgr Jakub Kotynia jest absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach im. Karola Szymanowskiego w klasie gitary prof. Karola Ferfeckiego.
Jest osobą spełniającą się na wielu muzycznych płaszczyznach. Od wielu lat łączy swą twórczość i karierę gitarzysty jazzowego z aktywnością pedagogiczną. Dał się poznać również jako animator i promotor życia jazzowego w Lublinie. To z jego inicjatywy powstał Wydział Jazzu w Szkole Muzycznej I i II st. im. Tadeusza Szeligowskiego, którego obecnie jest kierownikiem. Organizuje liczne warsztaty muzyczne i cykle koncertów (np. Otwarte Warsztaty Jazzowe, Niedzielne Poranki Jazzowe).
Wysoką pozycję pedagoga nieustannie legitymizuje działalnością artystyczną. Aktywnie działa jako instrumentalista i kompozytor. Płyta Anny Michałowskiej zatytułowana Snów pejzaże zawierająca kompozycje Jakuba Kotyni, zdobyła szerokie uznanie recenzentów, słuchaczy oraz środowiska muzycznego.
Jest instrumentalistą o wielkiej wrażliwości. W swej grze potrafi łączyć indywidualny styl z uniwersalną wszechstronnością. Wyróżnia go rzetelny warsztat, a także dbałość o brzmienie i precyzję interpretacyjną.
Oryginalna twórczość i działalność dydaktyczna Jakuba Kotyni wpisują go w ścisłe grono elity artystycznej Lublina. Jest on nierozerwalnie związany z pejzażem kulturalnym tego wyjątkowego miasta.