Absolwenci Instytutu - Iwona Kowalczyk-Domań

Absolwentka Filologii rosyjskiej - rok 2013, doktorantka studiów neofilologicznych.

Obecnie dyrektor handlowy w firmie branży budowlanej. Dzięki uzyskanej wiedzy w czasie studiów z łatwością realizuje wszelkie zadania. Kontakt z kontrahentami oraz firmami w języku rosyjskim są nieodzownym elementem jej codziennej pracy. Regularnie zajmuje się tworzeniem i tłumaczeniem umów, kontraktów, wystawianiem faktur i innych dokumentów dla wschodnich partnerów. W razie potrzeby jest również tłumaczem ustnym.

Filologia rosyjska nie tylko umożliwiła mi komunikację w języku obcym w stopniu biegłym, ale również zwróciła uwagę na różnice między obiema kulturami. Jest to nieoceniona wiedza, niezwykle przydatna w codziennej pracy, która wielokrotnie uchroniła mnie przed popełnieniem faux pas.

Atmosfera na uczelni była niesamowita. Grono wykładowców niezwykle serdeczne i pomocne, ale również wymagające i motywujące. Bardzo dobrze wspominam zajęcia z Dr Leszkiem Mikrutem, które powinny być prowadzone na wszystkich kierunkach. Uczyły nie tylko sztuki przekładu, ale również tego, jak odnaleźć się w zawodowej rzeczywistości po studiach. Do tej pory czuję dumę po zdaniu egzaminów u Profesora R. Lewickiego, które były wręcz ucztą intelektualną. Ze wzruszeniem wspominam również Dr hab. A. Orłowską oraz Dr K. Oszust-Polak, na które zawsze mogłam liczyć i które ukształtowały mój charakter i sposób postrzegania; nauczyły mnie pewności siebie oraz pokazały, jak wiele mogę oczekiwać od siebie i od innych. Zdecydowanie okres studiów to najlepszy czas, który sprowokował setki przeróżnych sytuacji, o których mogłabym z uśmiechem opowiadać godzinami

    Aktualności

    Data dodania
    25 stycznia 2017