9. ARTIENALE HRKR - sympozjum artystyczne

Po raz drugi pracownicy i studenci Instytutu Sztuk Pięknych wezmą udział w odbywającym się w Hradec Kralove w Czechach sympozjum artystycznym "9. ARTIENALE HRKR".

Organizatorem wydarzenia jest KK3 Klub Konkretistu przy wsparciu głównych instytucji kulturalnych miasta. Tematem tegorocznej edycji jest „Land art.”. Swoje realizacje w tej dziedzinie, powstałe podczas sympozjum (25-31 maja 2015 r.), zaprezentują studentki II roku malarstwa (studia uzupełniające): Elżbieta Kamińska, Natalia Ostrowska oraz Agnieszka Waseńczuk. Imprezie towarzyszyć będą też wystawy naszych pracowników w Galerie AMB. Prof. Krzysztof Bartnik zaprezentuje zestaw obrazów z ostatnich lat pt. „Między niebem a ziemią”, dr Amadeusz Popek przedstawi swoje serigrafie z cyklu „Pejzaż intymny” a dr Krzysztof Rukasz pokaże „Litografie”.

Pierwsze Artienale w Hradec Kralowe pod hasłem „Genius loci” odbyło się w 2008. Wówczas naszą uczelnię reprezentowali prof. Krzysztof Bartnik, prof. Sławomir Toman oraz studenci: Krzysztof Bryła i Konrad Wróblewski.

23 maja 2015