61. Pokazy z Fizyki

Instytut Fizyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Fizycznego oraz Stowarzyszenie Lubelskie Towarzystwo Edukacyjno-Naukowe zapraszają na 61. Pokazy z Fizyki.

Corocznie w miesiącu wrześniu mury Instytutu Fizyki odwiedza około 20 tysięcy uczniów
i nauczycieli, aby uczestniczyć w Pokazach z Fizyki – zajęciach promujących
oraz popularyzujących nauki ścisłe w ich doświadczalnej odsłonie. To doskonała okazja, aby zobaczyć zarówno klasyczne, jak i trudne do odtworzenia w warunkach szkolnych doświadczenia, zdobyć, uzupełnić lub powtórzyć swoją wiedzę z fizyki. Wydarzenie ma najdłuższą w kraju, prawie 70-letnią tradycję. W programie tegorocznych pokazów cztery tematy:

Akustyka – dr Krzysztof Pyszniak, dr Andrzej Droździel,

Ciśnienie (nie)atmosferyczne – prof. Bożena Zgardzińska, inż. Wojciech Kowalski,

Mechanika – prof. Marcin Turek, dr Artur Wójtowicz,

Elektromagnetyzm – dr Marek Gorgol, mgr Paweł Wnuk.

Pokazy z Fizyki odbywać się będą w dniach 8-24 września 2021 r. w Instytucie Fizyki UMCS, pl. Marii Curie-Skłodowskiej 1, 20-031 Lublin – szczegóły w ogłoszeniu.

Pokazy z Fizyki odbywać się będą zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami i wytycznymi dotyczącymi organizacji imprez w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2. Liczba uczestników jest ograniczona, uczestnicy mają obowiązek zakrywania ust i nosa
oraz poruszanie się wyłącznie w wyznaczonych strefach. Aktualne informacje
oraz wytyczne dla opiekunów i uczestników będą publikowane na fb Pokazy z Fizyki.

Informacje i zgłoszenia na Pokazy z Fizyki:

• mgr Janusz Filiks, tel. 797 057 194, 81 537 61 54, e-mail: janusz.filiks@mail.umcs.pl, Instytut Fizyki UMCS, pok. 139.
  • mgr Piotr Staszewski, tel. 603 165 800.

Małgorzata Lipczyńska
    26 sierpnia 2021