45 lat Wydziału Pedagogiki i Psychologii

W tym roku Wydział Pedagogiki i Psychologii UMCS obchodzi swoje 45-lecie. Z tej okazji 25 października br. w Auli Instytutu Pedagogiki odbyły się uroczystości jubileuszowe. Wzięli w nich udział Prorektor ds. Ogólnych dr hab. Arkadiusz Bereza, prof. nadzw., Wojewoda Lubelski, Prezydent Miasta Lublin, władze dziekańskie i pracownicy Wydziału oraz licznie zaproszeni goście.

fot. Bartosz Proll

Obchody rozpoczęto mszą świętą w Kościele Rektoralnym, następnie odbył się koncert instrumentalny w wykonaniu dra hab. Mirosława Grusiewicza (fortepian) oraz studenki Barbary Danilczuk (flet). Kolejnym punktem programu był wykład okolicznościowy dr Renaty Bednarz-Grzybek pt. "Wydział Pedagogiki i Psychologii UMCS - przeszłość i teraźniejszość."

Podczas uroczystości wręczone zostały także odznaczenia i dyplomy, a studenci wykonali miniaturę sceniczną. W tym szczególnym dniu Prezydent Krzysztof Żuk odznaczył Dziekana WPiP prof. Janusza Kirenkę "Medalem 700-lecia Lublina."

Uroczystości połączone były z Ogólnopolską konferencją naukową pt. "Interdyscyplinarne konteksty współczesnej pedagogiki i psychologii". W dniach 25-26 października przedstawiciele akademickich ośrodków pedagogicznych z Polski i zagranicy dyskutowali o wielokierunkowych kontekstach współczesnej pedagogiki i psychologii, zarówno w wymiarze teoretycznym jak i praktycznym. 

    Aktualności

    Data dodania
    26 października 2018