30 kwietnia: "Botaniczna Piątka" - edycja wiosenna

30 kwietnia br. w Ogrodzie Botanicznym UMCS odbędzie się pierwsza w tym roku, wiosenna edycja biegu „Botaniczna Piątka”.

Zachęcamy wszystkich zapalonych biegaczy jak i tych, którzy dopiero próbują swoich sił w tej dyscyplinie, do uczestnictwa w wydarzeniu. Zapraszamy również kibiców, którzy będą dopingować uczestników sportowej rywalizacji.

Celem inicjatywy jest popularyzacja biegania i rekreacji ruchowej, sprawdzenie swoich sił w rywalizacji sportowej, a także poznanie walorów przyrodniczych oraz krajobrazowych Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie. Trasa biegu to trzy pętle o nawierzchni twardej po terenie Ogrodu Botanicznego, łącznie 5000 m.

HARMONOGRAM WYDARZENIA:
09:30 - start pracy biura zawodów
10:15 - start biegów dziecięcych
11:00 - start fali nordic walking
11:50 - dekoracja nordic walking
12:00 - start fali biegowej
13:15 - dekoracja fali biegowej
13:30 – zakończenie imprezy

W tym roku odbędą się także kolejne edycje "Botanicznej Piątki". Zapraszamy już Państwa serdecznie na edycję letnią biegu, która odbędzie się 30 lipca 2022 r.

Zapisy, regulamin oraz dodatkowe informacje znajdziecie Państwo pod linkiem BOTANICZNA PIĄTKA

Błażej Maciorowski
    21 kwietnia 2022