3.09. Narodowe Czytanie w Dworku Kościuszków

3 września 2022 r. o godz. 12:00 zapraszamy do udziału w Narodowym Czytaniu, które odbędzie się już po raz szósty w Dworku Kościuszków na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS. Tego dnia cała Polska pokłoni się w stronę naszych największych, narodowych dzieł literackich. W 200-lecie polskiego romantyzmu, zapoczątkowanego „Balladami i Romansami” Adama Mickiewicza, Prezydent RP wybrał właśnie ten zbiór jako lekturę tegorocznego wydarzenia.

W tym roku w Narodowym Czytaniu w Dworku Kościuszków uczestniczyć będą:

• prof. dr hab. Dorota Kołodyńska, Prorektor ds. studentów i jakości kształcenia UMCS
  • prof. dr hab. n. med. Wojciech Załuska, Rektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie
  • dr inż. Marcin Jakimiak, Zastępca Kanclerza Politechniki Lubelskiej
  • prof. dr hab. Małgorzata Karwatowska, Dyrektor Instytutu Filologii Polskiej UMCS
  • prof. dr hab. Robert Litwiński, Kierownik Katedry Metodologii nad XX-XXI w. UMCS
  • dr hab. Magdalena Budyn-Kulik, prof. UMCS, Katedra Prawa Karnego i Kryminologii UMCS
  • prof. dr hab. Marek Kulik, Z-ca dyr. Instytutu Nauk Prawnych UMCS
  • prof. dr hab. Bożenna Czarnecka, emerytowany profesor Wydziału Biologii i Biotechnologii UMCS
  • dr hab. n. farm. Maciej Strzemski, Uniwersytet Medyczny w Lublinie
  • Elżbieta Małek, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie
  • Krystyna Szydłowska, artystka scen lubelskich, finalistka z siostrami the Voice of Senior
  • Grażyna Lutosławska, Radio Lublin
  • Krzysztof Kot, Radio RMF FM
  • Stacja Teatr w Konopnicy
  • Szkoła Podstawowa nr 47 im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Lublinie
  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej i Słabosłyszącej im. Jana Pawła II w Lublinie
  • Biblioteka Publiczna Gminy Konopnica
  • Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Konopnicy
  • Koło Gospodyń Wiejskich Osmoliczanki z Osmolic

Spotkanie literackie uświetnią choreografie taneczne do wybranych ballad wykonane przez Magdalenę Budyn-Kulik, kierownika zespołu Flamenco Inaczej.

Zapraszamy do uczestniczenia w wydarzeniu, a także do przyniesienia własnych egzemplarzy dzieła, gdyż będziecie Państwo mogli uzyskać okolicznościowy stempel przygotowany specjalnie z okazji Narodowego Czytania 2022.

W godzinach 11.30-12.30 wstęp do Ogrodu Botanicznego UMCS będzie bezpłatny na hasło „Narodowe Czytanie” (wejście od strony ulicy Willowej).

źródło: Ogród Botaniczny UMCS

Wszystkie aktualności