Pogotowie przedmaturalne z fizyki - 5-9.02.2018 r.


Pogotowie przedmaturalne z fizyki to cykl zajęć dla ucznów szkół średnich, mający na celu pomoc w przygotowaniach do tegorocznej matury z fizyki w zakresie rozszerzonym. W trakcie ferii zimowych uczniowie będą mogli dokonać szybkiej powtórki materiału pod okiem doświadczonych nauczycieli akademickich, wykładowców Instytutu Fizyki UMCS.

Zapraszamy do udziału w naszych zajęciach!

Pogotowie przedmaturalne nie zastąpi lekcji fizyki w szkole średniej. Nie jest to też systematyczny kurs przygotowawczy do matury. Nasze spotkania są za to doskonałym sposobem uzupełnienia wiedzy lub nadrobienia braków.

Wzorem lat ubiegłych w ramach pogotowia przedmaturalnego prowadzone będą wykłady z pokazami doświadczeń oraz ćwiczenia rachunkowe. Uczniowie będą również samodzielnie wykonywać doświadczenia fizyczne. Pogotowie przedmaturalne z fizyki organizowane w latach ubiegłych przez dr Wiesławę Korczak cieszyło się uznaniem wśród biorących w nim udział uczniów.

Pragniemy dotrzeć do jak największej grupy młodzieży, ale ze względu na pojemność pracowni w zajęciach może wziąć udział maksymalnie 120 osób. Zajęcia te będą całkowicie bezpłatne dla uczniów. Organizatorzy zapewniają również materiały dydaktyczne (np. notatniki).

Organizatorami pogotowia przedmaturalnego są Instytut Fizyki UMCS oraz Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Fizycznego. 


Zajęcia pogotowia przedmaturalnego będą odbywać się w trakcie ferii zimowych, w dniach 5-9 lutego 2018 roku, w salach dydaktycznych Instytutu Fizyki UMCS w Lublinie. 

Codziennie maturzyści spędzą 5 godzin powtarzając wiadomości i rozwiązując zadania i problemy z fizyki. 

Zajęcia będą rozpoczynać się o godzinie 9.00 rano wykładem dla wszystkich uczestników. W jego trakcie wybrane zagadnienia z programu fizyki będą rozszerzone o demonstracje doświadczeń. Po wykładzie, do godziny 14.00, w mniejszych grupach będziemy wspólnie rozwiązywać zadania lub uczniowie samodzielnie wykonają i przeanalizują doświadczenia fizyczne. 


Fotorelacja (Facebook Wydziału)

UMCS wspomaga maturzystów prowadząc "Pogotowie przedmaturalne" (Radio Lublin, 5.02.2018 r.)

 Mądre pogotowie. Ferie na uniwersytecie (Dziennik Wschodni, 9.02.2018)