António Gaspar Cunha - prezentacja książki “Enterro da Loba”

28 listopada 2018 r. w CJP/Camões odbyła się prezentacja książki António Gaspar Cunha pt.: „Enterro da Loba”.

António Gaspar Cunha urodził się w 1964 roku, w portugalskim miasteczku Barcelos.  W 1991 roku ukończył studia na Wydziale Inżynierii Uniwersytetu Minho. Od tego czasu jest wykładowcą w Zakładzie Inżynierii Polimerowej tegoż uniwersytetu. W 2000 r. obronił pracę doktorską, a 14 lat później uzyskał tytuł doktora habilitowanego.

Zaczął pisać w 2013 r. Pisanie jest dla niego nie tylko emancypacją, ale także wyrazem jego pojmowania świata, które określić można jako "burzliwy spokój", przejawiający się zarówno w jego twórczości poetyckiej, jak i prozatorskiej.

Publikacje jego autorstwa: "Amo a Ideia se Ti ", poezja, wydanie autorskie pod pseudonimem João Raphaël, 2014; "O Triunfo dos Cucos & Outros Contos", opowiadania, edycja autorska, 2014; "Tormentosa Serenidade", poezja, Versbrava, 2015; "A Fronteira do Amor", powieść, wydanie autorskie, 2016 oraz "O Menino de África & Outros Contos", opowiadania, Alfarroba, 2017.

O książce: „Enterro da Loba” (Pogrzeb Wilczycy)

Wilczyca nie ponosi winy za to, co dzieje się poza jej środowiskiem. Została "tutaj wezwana", ponieważ naruszyli jej terytorium. Poza tym, czy w rzeczywistości Wilczyca została pogrzebana?  Nikt tak naprawdę nie wie! ...

Książka ta to fikcja literacka poruszająca temat obyczajów akademickich. Opowiada historię studentki Anny, przekonanej, że pewne obyczaje są odchyleniami, które ujawniają brak człowieczeństwa. Anna nie jest przeciwna przyjętym obyczajom, jest przeciw nieludzkim zachowaniom i gwałceniu praw człowieka, czemu sprzyjają owe rytuały. Nie są one skrywane za zamkniętymi drzwiami organizacji, które je stworzyły i propagują. Anna nie rozumie, dlaczego, pomimo przypadków zgonów, instytucje pozostają bezczynne. Nie jest przeciwko obyczajom, lecz opowiada się za życiem i wolnością.

    2018

    Data dodania
    28 listopada 2018