Wykłady i warsztaty

Warsztaty w Liceum im. Unii Lubelskiej

Dzisiaj, jako Koło Naukowe Anglistów, mieliśmy zaszczyt gościć z naszymi warsztatami w III Liceum im. Unii Lubelskiej. Bardzo dziękujemy za cudowne przyjęcie i mamy nadzieję, że będziemy kontynuować naszą przemiłą współpracę!

Do zobaczenia!
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.


 Wykład w Instytucie Anglistyki
IX 2015
 

W środę, 30.09.2015 w siedzibie Instytutu Anglistyki UMCS odbyło się spotkanie z uczniami Gimnazjum nr 2 im. H. Sienkiewicza w Lubartowie. W czasie spotkania uczniowie wzięli udział w wykładzie poświęconym językom i dialektom Wielkiej Brytanii. Wykład poprowadził Piotr Szczypa (IA UMCS).


  Warsztaty w Batorym
IV 2014

Uczniowie Pallotyńskiego Gimnazjum i Liceum im. Stefana Batorego wraz z opiekunem, Panią Moniką Kapuśniak, zaprosili nas na interaktywne warsztaty. Podczas spotkania prezentowali studentom II roku Anglistyki nowoczesne technologie służące uatrakcyjnieniu nauki języka w szkole. Mamy nadzieję, że poznana teoria przemieni się w praktykę! Zapraszamy do obejrzenia relacji ze spotkania w galerii.


  Spotkanie w Liceum Ogólnokształcącym im. ONZ w Biłgoraju
XI 2014

W piątek, 21.11.2014 roku, odbyło się pierwsze i na pewno nie ostatnie spotkanie z uczniami Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju. Brali w nim udział uczniowie szczególnie zainteresowani językiem angielskim i kulturą krajów anglojęzycznych wraz z opiekunem, Panią Anną Zych-Watrak. Instytut Anglistyki reprezentował Piotr Szczypa. W czasie spotkania uczniowie wzięli udział w wykładzie poświęconym językom i dialektom Wielkiej Brytanii, a następnie w dyskusji na temat wyboru Anglistyki jako kierunku studiów. 

 Autorką zdjęć w galerii jest Aleksandra Komosa, uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju.


 Propozycje wykładów

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z propozycjami, które przygotowaliśmy z myślą o spotkaniach z Państwa uczniami. Nie jest to lista wyczerpująca, dlatego prosimy o kontakt jeśli chcieliby Państwo zorganizować spotkanie na konkretny temat u nas w Instytucie lub w waszej szkole. Maile prosimy kierować na adres:

Anna Bendrat: anna.bendrat@poczta.umcs.lublin.pl

1) "Języki i dialekty Wielkiej Brytanii" - połączony z prezentacją multimedialną wykład poświęcony różnorodności językowej Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

2) "Monarchia: wartość tradycji czy relikt przeszłości?" - wykład dotyczący roli monarchy we współczesnej Wielkiej Brytanii, przeznaczony dla uczniów zainteresowanych tematem.

3) "Caoineadh: tęsknota za Irlandią" - wykład dotyczący historii irlandzkich imigrantów w Stanach Zjednoczonych, którego punktem wyjścia jest tradycyjna i popularna muzyka irlandzka. Wykład porusza takie kwestie jak Wielki Głód w Irlandii oraz działalność Irlandzkiej Armii Republikańskiej w Irlandii Północnej.