Nauka to pasja - relacja TV UMCS z wizyty wnuków Noblistki

Maria Curie-Skłodowska to dla nich ktoś, kto żył z wielką pasją i dla kogo nauka była przyjemnością. O swojej słynnej babci i rodzinnych tradycjach naukowych opowiadali: prof. Hélène Langevin-Joliot i prof. Pierre Joliot, którzy w dniach 10-13 listopada br. z delegacją francuską przyjechali do Lublina na zaproszenie UMCS w związku z obchodami 150. rocznicy urodzin Noblistki.

Fot. Dominika Polonis

Hélène Langevin-Joliot to profesor fizyki jądrowej związana z Uniwersytetem Paryskim, zaś Pierre Joliot jest biochemikiem, profesorem College de France i członkiem Francuskiej Akademii Nauk. Podczas pobytu na Lubelszczyźnie wzięli udział w koncercie „Madame Curie”, zwiedzili także miejsca związane z rodziną Skłodowskich: budynek Instytutu Pedagogiki UMCS w Lublinie ( gdzie mieściła się niegdyś Szkoła Wojewódzka Lubelska, powstała z inicjatywy Józefa Skłodowskiego), Kijany i Zawieprzyce. Nie zabrakło spaceru po Starym Mieście, odwiedzin w Archikatedrze i Muzeum Lubelskim na Zamku oraz spotkania ze społecznością akademicką UMCS.

Zapraszamy do obejrzenia relacji TV UMCS:

24 listopada 2017