25. Konferencja Redaktorów Czasopism Akademickich

„Między drukiem a siecią” - pod takim hasłem od 5 do 8 września br. trwa w Lublinie 25. Konferencja Redaktorów Czasopism Akademickich. W obradach bierze udział ponad 80 uczestników z całej Polski - przedstawicieli czasopism, portali i wydawnictw uczelnianych. Konferencja rozpoczęła się w „Chatce Żaka” od sesji pt. „Akademicki Lublin”, podczas której zostały zaprezentowane lubelskie uczelnie wyższe, dyskutowano także o znaczeniu instytucji akademickich w rozwoju Lublina, zaś naukowcy przedstawili swoje badania w formie tzw. FAMELABów.

 Podczas konferencji odbyła się także debata panelowa, poświęcona m..in. roli czasopism w komunikacji wewnętrznej uczelni, sposobom ich funkcjonowania w druku i internecie oraz wyzwaniom, które otworzył przed nimi internet. Uczestnicy wzięli również udział w specjalistycznych warsztatach, organizowanych w „Chatce Żaka” oraz Centrum Transferu Wiedzy KUL.

Spotkania redaktorów czasopism uczelnianych są organizowane od 25 lat. W Lublinie tego typu konferencja, przygotowana przez redakcję  „Wiadomości Uniwersyteckich” UMCS i „Przeglądu Uniwersyteckiego” KUL miała miejsce ostatnio w 1996 roku. Organizatorami tegorocznych obrad są: Fundacja Forum Akademickie, wydawca miesięcznika „Forum Akademickie” i Urząd Miasta Lublin wraz z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej, Katolickim Uniwersytetem Lubelskim Jana Pawła II, Politechniką Lubelską, Uniwersytetem Medycznym w Lublinie oraz Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie.

    Polecamy

    Data dodania
    8 września 2017