ToMasz na uczelni!

„ToMasz na uczelni” to nowy program TV UMCS, którego gospodarz – Tomasz Wieleba, podjął się nie lada wyzwania, pokazując z punktu widzenia studenta, w nie do końca poważny sposób, różne oblicza uczelni, czasem poruszając też tematy natury egzystencjalnej. Tomasz sprawdza, co masz na uczelni - po to, byś Ty nie musiał, Drogi Widzu!

Szukajcie ToMasza na uczelni!

W pierwszym odcinku Tomasz spróbuje porozmawiać z przedstawicielami różnych wydziałów podczas Drzwi Otwartych w Chatce Żaka. Rozprawia się ze stereotypami oraz sprawdza umiejętności kolegów po fachu.

W drugim odcinku Tomasz opuścił uczelnię, aby przejść się wraz z korowodem studenckim po ulicach Lublina. Za co przebrał się Tomasz? Kogo spotkał po drodze? Jakie pytania zadał? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz w tym programie!

W trzecim odcinku obok Tomasza w roli reportera zobaczymy człowieka, którego na ogół nie widać (a bez którego program by się nie ukazał), czyli operatora kamery, Artura Godziszewskiego. Wspólnie zgłębią tajniki quidditcha, czyli fikcyjnej gry sportowej, znanej z cyklu powieści o Harrym Potterze. Kogo spotkali? Czy ktoś z zawodników zostanie powołany do hogwardzkiej reprezentacji quidditcha? Jakie miotły kupować? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w kolejnym odcinku programu!

Warto dodać, że „Quidditch dla mugoli”, czyli (dla niezorientowanych) taki, w którym uczestniczą osoby niebędące czarodziejami, został rozegrany 24 maja br. na boisku Centrum Kultury Fizycznej UMCS.

W czwartym, specjalnym wydaniu zrobi się poważnie, ponieważ nad głowami studenckiej braci zebrały się ciemne chmury. Nastał czas Sesji. W związku z tym Tomasz wygłosił przemówienie ku pokrzepieniu tych, którym nie poszło na egzaminach oraz dla szczęśliwców, którym udało się przejść gładko przez semestr. Jest to również odcinek pożegnalny przed wakacjami! Do zobaczenia już w październiku. A teraz szukajcie ToMasza na uczelni wakacjach!
Wakacje się nieodwołalnie skończyły i ToMasz wrócił na uczelnię.  W pierwszym w tym roku akademickim (a w sumie w piątym) odcinku programu nasz miły gospodarz postanowił porozmawiać z ludźmi dopiero zaczynającymi swoją przygodę ze studiami, czyli studentami pierwszego roku. Jeśli chcecie zobaczyć, jak ToMasz wita ich po staropolsku, jak skłania do rozmaitych wynurzeń  – oraz co wspólnego z TV UMCS mają podróże w Kosmosie i deszcz spadających kotów – oglądajcie „ToMasza na uczelni”!