Osiągnięcia studentów

 

Działalność artystyczno-naukowa studentów w latach 2009-2013 na Wydziale Artystycznym

 

1. Wystawa pokonkursowa  Miasto (nie)idealne,

galeria Lipowa 13, Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych,

12-28 kwietnia 2013 r.

studenci biorący udział w wystawie: Rafał Czępiński, Jakub Iwaniak,

Mikołaj Kowalski, Wojciech Łysiak, Michał Mejnartowicz, Katarzyna

Nikitenko, Jowita Paszko, Szymon Popielec, Marcin Proczek, Alicja

Pulik, Justyna Szeller, Grzegorz Więcek, Olga Winiarczyk

opieka artystyczno-naukowa: dr hab. Sławomir Toman

http://www.zacheta.lublin.pl/infobiz_server.php?mod=2&nid=174#

http://www.kul.pl/files/1085/public/ARTykuly/2013/ARTykuly_nr_7_2013.pdf

http://www.kurierlubelski.pl/artykul/875289,miasto-nieidealne-w-galerii-lipowa-13-podwojne-zycie-miasta,id,t.html

http://www.kul.pl/files/1085/public/ARTykuly/2013/4._WYWIAD_MIASTO_NIE..pdf

 

2. I Pleneriada Uczelni Artystycznych

Dom pracy twórczej KUL w Kazimierzu Dolnym, 22 kwietnia - 2 maja 2013

organizator Galeria Stalowa z Warszawy

Wystawa poplenerowa STALOWE PLENERY MŁODYCH 2013 w Galerii Stalowa, 07lutego - 03 marca 2014

studenci biorący udział w I Pleneriadzie: Zheng Hui, Mikołaj

Kowalski, Maciej Kusy, Jerzy Norkowski, Małgorzata Pawlak, Marcin

Proczek

opieka artystyczno-naukowa: dr hab. Sławomir Toman

https://umcs.lublin.pl/articles.php?aid=8223

http://issuu.com/galeriastalowa/docs/20140201_i_pleneriada_katalog_issuu

 

3. Kompletny zapis dotychczasowych działań Koła Naukowo-Artystycznego Grafiki ProjektowejKołomyja

https://www.facebook.com/kolo.kolomyja

4.
Wystawa studentów Wydziału Artystycznego

Zakład Rzeźby i Szkła

26 marca 2013

Galeria "Gala"ul. Fabryczna 2 20-301 Lublin

Kurator wystawy Piotr Zieleniak

Uczestnicy- Artur Grochowski, Katarzyna Rak, Monia Martys, Dominik Ocias, Piotr Pizoń, Marta Jacznik, Klaudia Lipczewska, Emilia Czerwińska

http://www.gala.com.pl/aktualnosci/189

 

5. Wystawa studencka "Dyplomy"- Wystawa studentów Wydziału Artstycznego, Zakład Rzeźby i Szkła

Galeria Gala, ul. Fabryczna 2 20-301 Lublin

Kurator wystawy- Piotr Zieleniak, Ireneusz Wydrzyński, Wojciech Mendzelewski

Uczestnicy- Artur Grochowski, Piotr Pizoń, Justyna Pytko- Rakowska, Katarzyna,Kombor

http://www.gala.com.pl/aktualnosci/1071

 

6. Wystawa zbiorowa "nauczyciel i uczniowie"

Galeria ES Międzyrzec Podlaski
16 maja - 10 czerwca 2009
studenci biorący udział w wystawie:
Anna Barańska, Magdalena Bicz, Jarosław Goś, Małgorzata Iwańczuk, Justyna Janusz, Karolina Komorowska, Urszula Kulczyńska,

 

7. Ex Libris. Linocut. – studenci UMCS w Lublinie

Šiauliai University, Szawle, Litwa

maj 2009 r.

studenci biorący udział w wystawie:

Anna Pyszniak, Aleksandra Panasiuk, Natalia Prokopiak, Katarzyna Meszka, Jolanta Gmur, Barbara Sygacz, Sebastian Sulima, Agnieszka Adamek, Piotr Burdan, Jagoda Kowalska, Katarzyna Flor, Aleksandra Lech, Przemysław Garczyński, Monika Martys, Iweta Butrym, Kamila Wolszczak, Aneta Maj, Karolina Góźdź, Edyta Pietrzak, Katarzyna Piastowicz, Kamil Pudełko, Patrycja Włoch, Arleta Chwalik, Piotr Paluch, Natalia Nestorowicz, Paula Jezior, Paulina Mikawoz, Monika Karciarz, Paulina Wójcik, Rafał Tomasik, Katarzyna Daniłko, Natalia Jarosz, Vera Dementchouk, Szymon Magdziarz, Dagmara Stefańska, Maja Długosz, Anna Grzesiak, Agata Grzesik, Daniela Toulová, Dařilova Ludmilá, Magda Ostapiuk, Agnieszka Małek, Katarzyna Kozłowska, Agnieszka Matyjaszczyk, Jolanta Daczkowska, Elżbieta Dobek, Iga Grygiel, Aleksandra Bełż, Weronika Skibińska, Jan Krzysztof Szum, Marcin Chojnacki, Jadwiga Białopiotrowicz, Klaudia Lipczewska, Angelika Nagaj, Anna Bednarska, Judyta Tychmanowicz, Kamila Kozak, Justyna Frączek, Katarzyna Barej, Paweł Górny, Jolanta Storc, Katarzyna Różańska, Elżbieta Mojska, Katarzyna Rachańska, Anna Krasowska, Mateusz Łagodny, Michał Ćwiek, Monika Bukała, Ilona Kolasa, Agnieszka Janiszewska, Eliasz Gola, Martyna Krawczyk, Rafała Ciuba, Małgorzata Adamczyk, Anna Kwiatkowska, Katarzyna Rak, Małgorzata Kamińska, Artur Grochowski, Karolina Lubaś, Katarzyna Wielgosz, Magdalena Pałajdowicz, Judyta Włas, Leszek Skóra

(Studenci z kierunków: Grafika, Malarstwo i Edukacja Artystyczna)

opieka artystyczno-naukowa: dr Agnieszka Zawadzka

 

8. Ekslibrisy studentów Uniwersytetu w Szawlach na Litwie i UMCS w Lublinie

Galeria po Schodach, MDK2, Lublin

czerwiec 2009 r.

studenci biorący udział w wystawie:

Anna Pyszniak, Aleksandra Panasiuk, Natalia Prokopiak, Katarzyna Meszka, Jolanta Gmur, Barbara Sygacz, Sebastian Sulima, Agnieszka Adamek, Piotr Burdan, Jagoda Kowalska, Katarzyna Flor, Aleksandra Lech, Przemysław Garczyński, Monika Martys, Iweta Butrym, Kamila Wolszczak, Aneta Maj, Karolina Góźdź, Edyta Pietrzak, Katarzyna Piastowicz, Kamil Pudełko, Patrycja Włoch, Arleta Chwalik, Piotr Paluch, Natalia Nestorowicz, Paula Jezior, Paulina Mikawoz, Monika Karciarz, Paulina Wójcik, Rafał Tomasik, Katarzyna Daniłko, Natalia Jarosz, Vera Dementchouk, Szymon Magdziarz, Dagmara Stefańska, Maja Długosz, Anna Grzesiak, Agata Grzesik, Daniela Toulová, Dařilova Ludmilá, Magda Ostapiuk, Agnieszka Małek, Katarzyna Kozłowska, Agnieszka Matyjaszczyk, Jolanta Daczkowska, Elżbieta Dobek, Iga Grygiel, Aleksandra Bełż, Weronika Skibińska, Jan Krzysztof Szum, Marcin Chojnacki, Jadwiga Białopiotrowicz, Klaudia Lipczewska, Angelika Nagaj, Anna Bednarska, Judyta Tychmanowicz, Kamila Kozak, Justyna Frączek, Katarzyna Barej, Paweł Górny, Jolanta Storc, Katarzyna Różańska, Elżbieta Mojska, Katarzyna Rachańska, Anna Krasowska, Mateusz Łagodny, Michał Ćwiek, Monika Bukała, Ilona Kolasa, Agnieszka Janiszewska, Eliasz Gola, Martyna Krawczyk, Rafała Ciuba, Małgorzata Adamczyk, Anna Kwiatkowska, Katarzyna Rak, Małgorzata Kamińska, Artur Grochowski, Karolina Lubaś, Katarzyna Wielgosz, Magdalena Pałajdowicz, Judyta Włas, Leszek Skóra

(Studenci z kierunków: Grafika, Malarstwo i Edukacja Artystyczna)

opieka artystyczno-naukowa: dr Agnieszka Zawadzka

 

9. Czarno na białym,

DDK Bronowice, Lublin

Noc Kultury, czerwiec 2011 r.

studenci biorący udział w wystawie:

Banaszak Anna, Dziurka Paweł, Karoliński Bartłomiej, Hajduga Katarzyna, Dunaj Mateusz, Ilczuk Kaja, Kita Paulina, Klimowicz Daria, Grządka Magdalena, Rudko Magdalena, Kaczan Marcin, Łukasiewicz Łukasz, Paruch Beata, Kaliński Łukasz, Fic Marta, Chodacka Magdalena, Głowacka Monika, Karwan Karolina, Błaszczak Krzysztof, Długosz Elżbieta, Antoszczuk Irmina, Chmielewska Paulina, Flis Agata, Koziej Olimpia, Nadzieja Aleksandra, Skałecka Elżbieta, Kaszuba Agata, Jasiński Maciej, Bylina Anna, Banach Dominika, Grigoryewa Anastazja, Grochowska Paulina, Dżaman Barbara, Chwała Konrad, Adamczyk Natalia, Dudzik Katarzyna, Czaracka Aleksandra, Jaśkowska Kamila, Dudek Katarzyna, Siczek Aleksandra, Grzelak Karol, Kamińska Elzbieta, Dadej Kesja, Gajewska Katarzyna

opieka artystyczno-naukowa: dr Agnieszka Zawadzka

 

10. Czarno na białym 2,

Galeria w Pasażu, filia DDK Bronowice, Lublin

czerwiec 2012 r.

studenci biorący udział w wystawie:

Agata Rawska, Katarzyna Kozłowska, Max Radawski, Pamela Sienkiewicz, Agata Grzesik, Natalia Kozioł, Ewelina Pracz, Katarzyna Hajduga, Małgorzata Mendyk, Adrian Kobyliński, Adrianna Wojniak, Edyta Pacześniak, Weronika Trojgo, Joanna Skubiszewska, Kataryna Pomorowa, Anna Wierzbicka, Olga Tofil, Barbara Babik, Piotr Sawecki, Tomasz Ozga, Karolina Kępa, Alina Trusiewicz, Marta Maksymie, Jolanta Storc, Natalia Nestorowicz, Patrycja Obszańska.

opieka artystyczno-naukowa: dr Agnieszka Zawadzka

 

11. Moje życie w Lublinie, wystawa indywidualna Gabrieli Popovičovej

(studentka przebywająca na stypendium Erasmusa),

MDK2 w Lublinie, luty 2013 r.

opieka artystyczno-naukowa: dr Agnieszka Zawadzka

 

12. Czarno na białym 3

Galeria w Pasażu, filia DDK Bronowice, Lublin, czerwiec 2013 r.

studenci biorący udział w wystawie:

Karolina Bartnik, Adrianna Karwowska, Agata Kosowska, Agnieszka Kot, Aleksandra Kurębska, Anna Kuśpit, Adrien Noël, Alicja Kopciuch, Maria Latyshevska, Bartosz Łukaciewicz, Adrianna Macierzyńska, Martyna Majczyna, Natalia Majewska, Katarzyna Paczkowska

opieka artystyczno-naukowa: dr Agnieszka Zawadzka

 

13. Graficzna pracownia wstępna 2008/2009

Galeria po Schodach, MDK2, Lublin

czerwiec 2009

studenci biorący udział w wystawie:

Jolanta Gmur, Przemysław Garczyński, Daniela Toulova, Kamila Wolszczak, Aleksandra Bełż, Katarzyna Meszka, Anna Rybak, Róza Stelmach, Katarzyna Wolska, Marcelina Michta, Agata Stępniak, Małgorzata Mazur, Katarzyna Jakubaszek, Agnieszka Adamek, Katarzyna Flor, Aneta Maj, Monika Martys, Angelika Nagaj, Katarzyna Piastowicz, Piotr Pizoń, Kamil Pudełko, Weronika Skibińska, Rafał Tomasik, Patrycja Włoch, Agnieszka Dubiel, Patrycja Kruszczyńska-Mikulska, Paweł Marcinek, Piotr Prażmowski, Dorota Siwek, Paulina Szczepaniak, Weronika Toczyńska, Marta Wideńska, Ewelina Wojdyło

opieka artystyczno-naukowa: dr Alicja Snoch Pawłowska i dr Agnieszka Zawadzka

 

14. Graficzna pracownia wstępna 2010

Galeria po Schodach, MDK2, Lublin

czerwiec-sierpień 2010 r.

studenci biorący udział w wystawie:

Adamek Agnieszka, Adaszek Malwina, Awdziejczyk Adrianna, Babik Barbara, Banaszak Anna, Baran Iwona, Barczewska Anita, Bartnik Wojciech, Bilińska Agata, Burdan Piotr, Charlak Amelia, Chmielowiec Ewelina, Chojnacki Marcin, Daczkowska Jolanta, Daniłko Katarzyna, Dąbrowska Iwona, Dementchouk Vera, Dunaj Mateusz, Dziurka Paweł, Flor Katarzyna, Gołębiowska Emilia, Gorajewska Karolina, Góźdź Karolina, Grzesiak Anna, Grzesik Agata, Hajduga Katarzyna, Ilczuk Kaja, Iwaniuk Joanna, Jarosz Natalia, Jędrzejewska Monika, Kaliński Łukasz, Kamińska Małgorzata, Karoliński Bartłomiej, Karpiarz Monika, Kielasińska Iweta, Kita Paulina, Kozak Kamila, Kozioł Natalia, Kozłowska Katarzyna, Kurka Pavel, Lech Aleksandra, Lipczewska Klaudia, Maj Aneta, Majewska Aleksandra, Majewski Tomasz, Marcinek Paweł, Martin Melodie, Martyniuk Ireneusz, Martys Monika, Mikawoz Paulina, Mojska Elżbieta, Nagaj Angelika, Nestorowicz Natalia, Piskorz Magdalena, Prażmowski Piotr, Prokopiak Natalia, Pudełko Kamil, Siczek Aleksandra, Siwek Dorota, Skałecka Elżbieta, Skibińska Weronika, Sobczyk Katarzyna, Storc Jolanta, Sulima Sebastian, Szum JanKrzysztof, Świerczyńska Agnieszka, Toczyńska Weronika, Tychmanowicz Judyta, Usarek Ada, Wideńska Marta, Wielgosz Katarzyna, Wierzbicka Katarzyna, Włoch Patrycja, Wojdyło Ewelina, Wójcik Paulina, Wysłocki Mateusz, Zińczuk Milena

opieka artystyczno-naukowa: dr Alicja Snoch Pawłowska i dr Agnieszka Zawadzka

http://www.mdk2.lublin.pl/graficznapracownia2/

 

15. Graficzna pracownia wstępna 2012

Galeria po Schodach, MDK2, Lublin

studenci biorący udział w wystawie:

Babik Barbara, Kępa Karolina, Kobyliński Adrian, Łukaszuk Joanna, Maksymiec Marta, Mendyk Małgorzata, Mert Orhan, Nestorowicz Natalia, Obszańska Patrycja, Ozga Tomasz, Pacześniak Edyta, Piątkowski Hubert, Piłat Gabriela, Pomorova Kataryna, Radawski Maksymilian, Rawska Agata, Rękas Anna, Sawecki Piotr, Sienkiewicz Pamela, Skubiszewska

 

16. Wystawa rysunków studentów III roku Grafiki "Ćwiczenia z rysunku"

Galeria ES w Międzyrzecu Podlaskim, 23 lutego - 20 marca 2013 studenci biorący udział w wystawie: Sylwia Górniak, Kaja Ilczuk, Pavlo Pavelko, Gabriela Piłat, Anna Rękas, Agnieszka Stefaniak, Justyna Stołychwo, Marta Szczepańska, Katarzyna Szczesna, Pola Wasilczyk, Agnieszka Wojciechowska, Małgorzata Tatarczak, Anna Zalewska

opieka artystyczno-naukowa: dr hab. Tomasz Świerbutowicz

http://www.podlasie24.pl/wiadomosci/miedzyrzec-podlaski/cwiczenia-z-rysunku---wystawa-w-galerii-es-d860.html/

http://www.e-wspolnota.com/Miedzyrzec/Kultura/Mistrz_i_uczniowie_w_Galerii_ES-6431/

 

17. Wystawa prac studentów ISP WA UMCS w Lublinie. „Komunikacja - dialog. Grafika i rysunek”. Galeria Krańcowa, 16 XI 2012

studenci biorący udział w wystawie:

Aleksandra Stępień, Agata Basak, Ewelina Chryścionko, Bartłomiej Karoliński, Łukasz Kaliński, Iwona Drewniak, Barbara Oleszek, Eliza Kowalska,   Anna Baidakova

Opiekun artystyczno-naukowa: dr Anna Perłowska -Weiser

 

18. Wystawy prac studentów ASP Wrocław i WA UMCS„HNO3 – FeCl3”. Wrocławsko – lubelski druk wklęsły”.

Galeria Stary Ratusz WBP,Olsztyn, 04.03.2011

studenci biorący udział w wystawie:

Bernadetta Benedysiuk, Magdalena Durasiewicz, Aleksandra Fiut, Anna Gołdzińska, Jakub Krajewski, Monika Dudek Mituła, Karolina Machut, Agnieszka Matyjaszczyk, Anna Mierzwa, Monika Mizińska, Katarzyna Pitucha, Małgorzata Piędel, Dariusz Siemiński, Judyta Włas, Katarzyna Wojtowicz

Opiekun artystyczno-naukowa: dr Anna Perłowska –Weiser

www.wbp.olsztyn.pl/wystawy/2011/110304.html

 

19. Artystyczne warsztaty graficzne„C8/X3/LUBORADÓW2011”, Katedra Grafiki Warsztatowej Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, Ośrodek plenerowy w Luboradowie, 3 -7 XI 2011,

Studenci biorący udział w warsztatach: Bernadetta Benedysiuk , Jędrzej Żwiruk

Opiekun artystyczno-naukowa: dr Anna Perłowska –Weiser

www.asp.wroc.pl/?module=News&controller=Read&action=news&id=6672

 

20. Wystawa studentów WA UMCS. „Pracownia druku wklęsłego”.

MDK 1, Galeria Pod Akacją. 19 II 2010

:Studenci biorący udział w wystawie

Aleksandra Bełz, Monika Dudek, Honorata Drazyk, Aleksandra Fiut, Iga Grygiel, Wojciech Jachimczuk, Agata Kędra, Joanna Książek, Karolina Machut, Agnieszka Matyjaszczyk, Grzegorz Mituła, Małgorzata Piędel, Katarzyna

Pitucha, Anna Spręzyna, Justyna Szeller, Judyta Włas, Kamila Wolszczak

Opiekun artystyczno-naukowa: dr Anna Perłowska –Weiser 

 

21. Wystawa prac studentów Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. „Grafika warsztatowa – Lublin”.

Muzeum ASP im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, XII 2010, I 2011

Studenci biorący udział w wystawie:

Adamczyk Alicja, Benedysiuk Bernadetta , Bobik Barbara, Boratyn Anna, Breśka Anna, Bukała Monika, Dębińska Agnieszka, Dołba Mariola, Długosz Katarzyna, Durasiewicz Magdalena, Dziemieńczuk Wiera, Dudek Monika, Fiut Aleksandra, Garczyński Przemysław, Gołdzinska Anna, Grzesiak Anna, Jasiński Piotr, Jędrzejewska Monika , Kaliński Łukasz, Kita Paulina, Komorowska Magdalena, Krajewski Jakub, Kryjer Monika, Lisek Edyta, Machut Karolina, Matyjaszczyk Agnieszka, Meszka Katarzyna, Mierzwa Anna, Mizińska Monika, Mosio Andrzej, Mydlak Agnieszka, Piątkowski Hubert, Piłat Gabriela, Piędel Małgorzata, Pitucha Katarzyna , Pomykała Karol, Prażmowski Piotr, Rękas Anna, Rudziński Fryderyk, Rybak Anna, Siemieński Dariusz, Skrzyński Michał, Sozoniuk Justyna, Storc Jolanta, Sulima Sebastian, Szczesna Katarzyna, Szeller Justyna, Wajszczuk Agnieszka, Włas Judyta, Wolska Katarzyna, Wójtowicz Katarzyna, Wyłupek Aleksandra, Zińczuk Milena

Opiekun artystyczno-naukowa: dr Anna Perłowska -Weiser

www.asp.wroc.pl/?module=News&controller=Read&action=news&id=6798

 

22. Wystawa artystów plastyków kręgu lubelskiego - "na papierze",

galeria ZAMEK, Miejski Ośrodek Kultury "ZAMEK", ul. Zamkowa 1, Sucha Beskidzka,

23 grudnia 2008 - 23 stycznia 2009.

Studenci biorący udział w wystawie: Agnieszka Bazylewicz, Anna Breśka, MałgorzataGorzelewska, Edyta Kuklewska, Agnieszka Mydlak, Paweł Znamierowski

komisarz wystawy oraz opieka artystyczno-naukowa: ad. Bernard Homziuk

http://www.zameksuski.pl/mambo/index.php?option=displaypage&Itemid=134&op=page&SubMenu 

 

23. "UNIA LUBELSKA 1569 i jej tradycje", wystawa jubileuszowa  (historyczna - plastyczna - koncert instrumentalny),

Wystawa pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lublin ADAMA WASILEWSKIEGO oraz Jego Magnificencji Rektora UMCS prof. dr hab. Andrzeja Dąbrowskiego

Muzeum UMCS (gmach Biblioteki Głównej), ul. Radziszewskiego 11, Lublin,

26 czerwca - 26 lipca 2009.

Studenci biorący udział w wystawie:

Anna Breśka, Małgorzata Gorzelewska, Katarzyna Jaklińska, Agata Krawczyk, Mateusz Łagoźny, Kinga Mędrzejewska, Andrzej Mosio, Karol Pomykała, Karolina Sularz,  Volodymyr  Tkachuk, Magdalena Urban, Wojciech Wilk, Aleksandra Wyłupek

komisarz wystawy oraz opieka artystyczno-naukowa: ad. Bernard Homziuk

http://books.google.pl/books/about/Unia_Lubelska_1569_i_jej_tradycje.html?id=eR4VtwAACAAJ&redir_esc=y

http://www.worldcat.org/title/unia-lubelska-1569-i-jej-tradycje-wystawa-jubileuszowa-historyczna-plastyczna-koncert-instrumentalny-26-czerwca-26-lipca-2009-muzeum-umcs/oclc/750875155

 

24. Wystawa artystów plastyków kręgu lubelskiego - "na papierze",

ZSP im. A. Kenara, "Galeria STRUG", Zakopane,

4 listopada - 30 grudnia 2010.

Studenci biorący udział w wystawie:

Agnieszka Bazylewicz, Anna Breśka, MałgorzataGorzelewska, Edyta Kuklewska, Agnieszka Mydlak, Paweł Znamierowski

komisarz wystawy oraz opieka artystyczno-naukowa: ad. Bernard Homziuk

http://www.zakopane.eu/index.php?option=16&action=news_show&news_id=4127

http://zsp-kenar.pl/index.php/pl/dzialy/konkursy_wystawy_wydarzenia_artystyczne/galeria_strug/na_papierze/

 

25. Wystawa artystów plastyków kręgu Lubelskiego - "na papierze",

MUZEUM DWORY KARWACJANÓW I GŁADYSZÓW, ul. Wróblewskiego 10 A, Gorlice,

7 - 24 stycznia 2011.

Studenci biorący udział w wystawie:

Agnieszka Bazylewicz, Anna Breśka, MałgorzataGorzelewska, Edyta Kuklewska, Agnieszka Mydlak, Paweł Znamierowski

komisarz wystawy oraz opieka artystyczno-naukowa: ad. Bernard Homziuk

http://www.gorlice.art.pl/component/content/article/64-wydarzenia-kulturalne/993-wydarzenia-kulturalne-w-2011-roku.html

http://gorlice.art.pl/component/joomgallery/wernisaz-wystaw-adam-hoffmann-malarstwo-grafika-na-papierze-wystawa-artystow-plastykow-kregu-lubelskiego-07012011.html?page=1&catpage=1 

 

26. Wystawa promująca ISP WA UMCS, Rysunek i malarstwo

- Marzena Bis, Justyna Kiersztyn, Dominika Łągwa.

Liceum Plastyczne Zamość, Galeria KORYTARZ . 06-20 czerwca 2012

opieka artystyczna Donat Kowalski
http://www.lp-zamosc.xn.pl/

 

27. Najlepsze Dyplomy 2011

Galerii ISP "Zajezdnia"
data: 2011.07.1
https://umcs.lublin.pl/articles.php?aid=6774

 

28. Dni gliny i ognia "UWAGA PARZY"
Galerii ISP "Zajezdnia"
data: 2011.06.02
opieka artystyczno-naukowa: dr Alicja Kupiec
https://umcs.lublin.pl/articles.php?aid=6710

 

29. Plener ceramiczny w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku
data: 2010.03.15-21
studenci: Paulina Droń, Małgorzata Nowak, Joanna Olas, Weronika Podstawka, Andrzej Mosio
opieka artystyczno-naukowa: dr Alicja Kupiec
http://serwisy.umcs.lublin.pl/wiadomosci/2010/IV%C2%A02010.pdf

 

30. LAF-Zwierzyniec
Zespołowe wykonanie pomnika z okazji 10-lecia Letniej Akademii Filmowej oraz pomoc w oprawie plastycznej
Zwierzyniec 2009
data: 2009.08.07-16
Studenci: Andrzej Mosio, Karol Pomykała, Małgorzata Nowak, Aleksandra Wyłupek
http://www.roztocze.net/newsroom.php/27113 

 

31. Wystawa zbiorowa „Galeria Mistrzów - Canson”

MCK Kraków, Rynej Główny 25
data: 2009.11.17-30
Studenci: Andrzej Mosio
http://www.canson.pl/aktualnosci/wydarzenie/9/wystawa-galeria-mistrzow-canson

http://www.canson.pl/mistrzowie-canson/praca-talentu/28/chaos-mniejszy-i-wiekszy-ii/4 

 

32. Plener malarsko-rzeźbiarski
Józefów 2009
data: 2009.07.6-19
Studenci biorący udział w plenerze:
malarze: Aleksandra Fiut, Katarzyna Jakubuszek, Joanna Książek, Marcelina Michta,Katarzyna Piątkowska, Magdalena Piskorz, Agata Stępniak, Katarzyna Wolska
rzeźbiarze: Małgorzata Nowak, Andrzej Mosio, Karol Pomykała, Lech Skóra, Grzegorz Czarnota, Agnieszka Krawczyk, Przemysław Kudlicki, Paweł Marcinek,
opieka artystyczno-naukowa: dr Mariusz Drzewiński, dr Wojciech Mendzelewski
http://www.youtube.com/watch?v=XOGOaC0gUDQ

http://www.ejozefow.pl/aktualnosci-2/1093-qpejzai-jako-inspiracjaq-ii-edycja-pleneru-malarsko-rzefbiarskiego-w-jowie.html

 

33. Galeria przez Dotyk-ARBORETUM BOLESTRASZYCE, formy ceramiczne
Bolestraszyce 2009
stała ekspozycja
Studenci: Alicja Adamczyk, Małgorzata Adamczyk, Katarzyna Jaklińska, Agata Krawczyk, Martyna Krawczyk, Mateusz Łagodny, Andrzej Mosio, Karol Pomykała, Magdalena Urban, Anna Baryłka, Małgorzata Mazur, Kamila Wolszczak i Anna Rygowska
opieka artystyczno-naukowa: mgr Alicji Kupiec
http://www.bolestraszyce.com/wystawy-w-arboretum/wystawy-2009

 

34. Wystawa grafiki RAZEM
Galeria pod Podłogą, Krakowskie Przedmieście 62
data: 2009-07-03
Studenci biorący udział w wystawie: Katarzyna Jaklińska, Andrzej Mosio, Urszula Pieregończuk, Karol Pomykała, Aleksandra Fiut, Aleksandra Wyłupek
opieka artystyczno-naukowa: dr Krzysztof Szymanowicz
http://kultura.lublin.eu/wiadomosci,1,4202,Oblicza_grafiki.html?locale=pl_PL

 

35. „UNIA LUBELSKA 1569 i jej tradycje” wystawa jubileuszowa
Muzeum UMCS, Lublin
data: 2009.06.26
Studenci: Anna Breśka, Małgorzata Gorzelewska, Katarzyna Jaklińska, Agata Krawczyk, Mateusz Łagoźny, Kinga Mędrzejewska, Andrzej Mosio, Karol Pomykała, Karolina Sularz,Volodymyr Tkachuk, Magdalena Urban, Wojciech Wilk, Aleksandra Wyłupek
opieka artystyczno-naukowa: adi Benek Homziuk
http://serwisy.umcs.lublin.pl/wiadomosci/2009/X%202009.pdf

(str.17)
https://umcs.lublin.pl/news.php?nid=2556

http://www.lublin.eu/Program_obchodow_czerwiec_2009-1-276-18-479_332_334.html

 

36. Wystawa plastyczna oraz koncert muzyczny, FRAKCJA SUCHA "PROCES"
ACK UMCS Chatka Żaka
data: 2008.11.20
Studenci biorący udział w wystawie: Michał Ćwiek, Eliasz Gola, Przemysław Kudlicki, Anna Breśka, Katarzyna Jaklińska, Agata Krawczyk, Andrzej Mosio, Karol Pomykała, Karolina Sularz, Magda Urban, Wojciech Wilk, Aleksandra Wyłupek

opieka artystyczno-naukowa: ad. Alicja Snoch-Pawłowska
http://www.pora.pl/event/24171.wystawa-frakcji-suchej

http://plfoto.com/?c=patronaty&o=45

 

37. wystawa GRAFIKI studentów III roku WA ISP UMCS, FRAKCJA SUCHA
ACK UMCS Chatka Żaka
data: 2008.04.07

Studenci biorący udział w wystawie: Katarzyna Jaklińska, Andrzej Mosio, Urszula Pieregończuk, Karol Pomykała, Karolina Sularz, Aleksandra Wyłupek
opieka artystyczno-naukowa: ad. Alicja Snoch-Pawłowska 

 

38. Wystawa rysunku oraz koncert muzyczny, FRAKCJA SUCHA "VERSUS"
ACK UMCS Chatka Żaka
data:   2008.03.14
Studenci biorący udział w wystawie: Paulina Balbier, Włodzimierz Tkaczuk, Monika Bukała, Przemysław Kudlicki, Anna Breśka, Katarzyna Jaklińska, Anna Jarosz, Agata Krawczyk,
Mateusz Łagoźny, Kinga Mędrzejewska, Andrzej Mosio, Urszula Pieregończuk, Karol Pomykała, Karolina Sularz, Magda Urban, Wojciech Wilk, Aleksandra Wyłupek
muzycy: Diana Marczuk, Ilona Rybak, Justyna Tucka, Karolina Szymańska, Joasia Hac, Wojtek Seńko, Bartek Garczyński, Piotrek Nurzyński, Krzysiek Kuligowski, Łukasz Sierżęga, Adrian Faryj, Kuba Kobylarek. Zespół "Pioruny Band": Karolina Wolska,Marcin Gałkowski, Rafał Mazur, Maciej Baran, Dominik Trojek
opieka artystyczno-naukowa: adi Benek Homziuk
http://interia360.pl/kultura/artykul/pogoda-ujarzmiona-wystawa,7766

 

39. Plener rzeźbiarski "Łąka Leśmiana"
Trzepieciny 2007
data: 2007.04.28-05.12
Studenci biorący udział w plenerze: Andrzej Mosio, Alicja Adamczyk,  Monika Bukała, Grzegorz Czarnota, Miłosz Flis, Adam Grudzień, Karol Pomykała, Przemysław Kudlicki.
opieka artystyczno-naukowa: mgr Paweł Bernik
http://www.roztocze.com/content/view/960/0/

 

40. Wystawa rysunku oraz koncert muzyczny, FRAKCJA SUCHA "OPERACJE PLASTYCZNE"
ACK UMCS Chatka Żaka
data:  2007.02.23
Studenci biorący udział w wystawie: Paulina Balbier, Anna Breśka, Katarzyna Jaklińska, Anna Jarosz, Agata Krawczyk, Mateusz Łagoźny, Kinga Mędrzejewska, Andrzej Mosio, Urszula Pieregończuk, Karol Pomykała, Karolina Sularz, Magda Urban, Wojciech Wilk, Aleksandra Wyłupek
muzycy: Maciej Dziedzic, Adrian Faryj, Marcin Gałkowski, Bartosz Garczyński, Magdalena Kitaszewska, Kuba Kobylarek, Diana Marczuk, Michał Kowalczyk, Szymon Nowakowski, Piotr Nurzyński, Sebastian Piech, Wojciech Seńko, Łukasz Sierzega, Marcin Zylik
opieka artystyczno-naukowa: adi Benek Homziuk
http://www.archiwum.wyborcza.pl/Archiwum/1,0,4890124,20070223LU-TCG,Frakcja_z_koncertem,.html

http://szpinacz.blog.pl/2007/02/19/operacje-plastyczne/

 

41. Wystawa rysunku
galeria pod Akacją oraz Galeria Na Poddaszu, MDK Pod Akcją w Lublinie, ul.Grodzka 11
data: 2007.06.19
Studenci biorący udział w wystawie: Anna Breśka, Katarzyna Jaklińska, Anna Jarosz, Agata Krawczyk, Mateusz Łagoźny, Kinga Mędrzejewska, Andrzej Mosio, Urszula Pieregończuk, Karol Pomykała, Karolina Sularz, Magda Urban, Wojciech Wilk, Aleksandra Wyłupek
opieka artystyczno-naukowa: adi Benek Homziuk

 

42. Fotofiguracje”, Galeria Zajezdnia, Al. Kraśnicka 25, Lublin.

28.01.2012 r. – 18.02.2012 r.

Wystawa 22 prac dyplomowych II edycji Podyplomowych Studiów Fotografii prowadzonych przez Wydział Artystyczny UMCS.

kurator Danuta Kuciak

Uczestnicy: Iwona Dygas , Beata Gajda, Włodzimierz Gajda, Piotr Grzesiuk, Magdalena Idycka, Alicja Jaroszewska, Bernadeta Jarzyna, Monika Kalkowska, Aleksandra Kiełczewska, Joanna Lasota-Łyszcz, Agnieszka Marcewicz-Kuba, Mariola Miałkowska, Mariusz Nadolny, Anna Oczkowska, Katarzyna Pawluk, Anna Przygoda, Agnieszka Rocka, Remigiusz Sitek, Iwona Soliło, Marek Suchocki, Dorota Walczak, Anna Wantuch.

http://kultura.lublin.eu/wiadomosci,1,8146,Fotofiguracje_w_Galerii_Zajezdnia_ZDJ%C4%98CIA.html?locale=pl_PL

http://dorotawalczak.eu/2012/02/dobiega-konca-wystawa-w-lublinie/galeriazajezdnia2/

 

43. Fotofiguracje IV”, Galeria Zajezdnia, Al. Kraśnicka 25, Lublin.

20.01.2013 r. – 27.01.2013 r.

Wystawa 32 prac dyplomowych IV edycji Podyplomowych Studiów Fotografii prowadzonych przez Wydział Artystyczny UMCS.

kurator Danuta Kuciak

Uczestnicy: Grzegorz Bednarz, Mira Bernardes-Rusin, Dariusz Bielawski, Łukasz Cudek, Paulina Daniewska, Andrzej Domagalski, Karolina Falkiewicz, Ewa Figura, Aneta Furcińska, Arkadiusz Gwozda, Roman Jakowluk, Adrian Jasiński, Adam Ksieniewicz, Jarosław Kwiatkowski, Adrian Lament, Anna Matyga, Piotr Młynarczyk, Monika Murawska,Bogusław Nowak, Liliana Perkun-Mrozek, Jan Pękala, Marek Pilarski, Dariusz Rataj,Iwona Rogowska-Urban, Aneta Sarecka-Nowak, Tomasz Sobczak, Renata Szwast,Barbara Tryba, Anna Warchoł, Witold Wasyliszyn,, Natalia Wierzbicka, Jarosław Witkowski.

 

44. Fotosfera”, Galeria Zajezdnia, Al. Kraśnicka 25, Lublin.

3.06.2013 r.

Wystawa prac fotograficznych wykonanych przez studentów Instytutu Sztuk Pięknych w Zakładzie Wiedzy Wizualnej.

kurator Danuta Kuciak

Uczestnicy: Iwona Drewniak, Diana Klimowicz, Małgorzata Awiorko, Eliza Kowalska, Ilona Oszust, Ewelina Chryścionko, Małgorzata Pawlak, Kinga Szczołko, Eliasz Gola, Maria Lesnikowa, Radosław Kozłowski, Natalia Kozioł, Monika Mizińska, Mateusz Zarczuk, Katarzyna Hajduga, Marta Maksymiec, Agnieszka Dębińska, Agnieszka Matyjaszczyk, Izabela Wojtaś, Katarzyna Wolska, Jadwiga Białopiotrowicz, Judyta Włas, Dawid Struzik, Agnieszka Grajda, Ida Nowosielska, Michał Puławski, Ida Nowosielska, Katarzyna Meszka, Anna Willert, Agata Słomianowska, Urszula Pieregończuk, Magdalena Psiuk, Barbara Oleszek, Jagoda Gołębiowska, Michał Puławski, Izabela Salagierska, Natalia Kozioł, Mariusz Smit, Iwona Dąbrowska, Beata Gryta, Leszek Kucio, Daryna Iaresko, Olga Jakóbczak, Ludmiła Sacharczuk, Marlena Pawluczuk, Tobiasz Pęczuła, Anna Jończyk, Kamila Drabiuk, Justyna Urniaż,

http://monikatrypuz.pl/fotosfera-w-galerii-zajezdnia/

https://umcs.lublin.pl/articles.php?aid=8252

 

45. Fotofiguracje V”, Galeria Zajezdnia, Al. Kraśnicka 25, Lublin.

26.01.2014 r.

Wystawa 10 prac dyplomowych V edycji Podyplomowych Studiów Fotografii prowadzonych przez Wydział Artystyczny UMCS.

kurator Danuta Kuciak

Uczestnicy: Dominika Chęć, Michał Nieć, Michał Patroń, Michał Piętak, Jerzy Rzechanek, Aneta Wójcik, Jarosław Wójcik, Katarzyna Wrona, Aneta Zawadzka, Dariusz Zwierzak.

http://umcs.pl/pl/aktualnosci,51,fotofiguracje-v,8353.chtm

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.261886007304358.1073741840.240380666121559&type=3

http://www.tvp.pl/lublin/aktualnosci/kultura/wystawa-w-zajezdni-portrety-pejzaze-i-zdjecia-architektury/13781774

 

46. Warsztaty Działań Kreatywnych

Warsztaty Działań Kreatywnych w Górkach Wielkich organizowane są cyklicznie przez Fundację Zofii Kossak oraz ASP w Katowicach. W warsztatach biorą udział uczelnie artystyczne z całej Polski: ASP Gdańsk, ASP Wrocław, ASP Łódź, ASP Katowice, Instytut Plastyki Częstochowa, Instytut Sztuki Cieszyn i Wydział Artystyczny UMCS Lublin. Na warsztaty zapraszanych jest po 4 studentów z każdej uczelni wraz z opiekunami. Warsztaty kończą się uroczystym wernisażem oraz przyznaniem nagród. Podczas każdej edycji zapraszany jest gość specjalny: 2012 - Piotr Młodożeniec, znany polski plakacista; 2013 - Elżbieta Wasiuczyńska, znana polska ilustratorka książek dla dzieci. Podczas warsztatów każdego dnia oprócz zajęć praktycznych odbywają się wykłady w Dworze Kossaków.

Warsztaty Działań Kreatywnych w Górkach Wielkich

http://www.asp.katowice.pl/news/post/769/warsztaty-dzialan-kreatywnych-w-gorkach-wielkich

http://www.zofiakossak.pl/?warsztaty-dzialan-kreatywnych,229

Opiekun studentów i osoba koordynująca z Wydziału Artystycznego UMCS: dr Małgorzata Bałdyga

 

47. Krój (Nie)zdefiniowany

wystawa w Galerii Zespołu Szkół Plastycznych

kurator: Sławomir Toman

Janek Chwedoruk, Mikołaj Kowalski, Maciej Kusy, Jerzy Norkowski, Jowita Paszko, Małgorzata Pawlak, Marcin Proczek, Olga Winiarczyk, Miłosz Zawistowski

w Lublinie, ul. Muzyczna 10a

02 - 08. 03. 2013

https://www.facebook.com/events/336038873175474/?ref=22

http://liceumplastyczne.lublin.pl/index.php?go=rok_szk_2012_13/kroj

 

48. Nagrody i wyróżnienia

Anna Rybak – Grand Prix - Międzynarodowy Konkurs im, J. Gielniaka w Jeleniej Górze 2013r.

http://www.muzeumkarkonoskie.pl/index.php?page=xii-konkurs-graficzny-im-jozefa-gielniak

Katarzyna Wolska – Nagroda Rektora ASP Łódź, 8 Biennale Grafiki Studenckiej w Poznaniu 2013r.

http://uap.edu.pl/2013/03/8-biennale-grafiki-studenckiej-poznan-2013/

Ola Fiut (nagroda na Wschodnim Salonie Sztuki – Lublin 2009

1. 2009, Poznań, VI Biennale Grafiki Studenckiej,

Zakwalifikowanie grafik na cykl wystaw

2. 2009, Malbork, XXII Międzynarodowe Biennale Ekslibrisu Współczesnego,

Zakwalifikowanie ekslibrisów na wystawę, prace w zbiorach muzeum

3.2009, Ostrów Wielkopolski, XIII Międzynarodowe Biennale Małej Formy Graficznej i Ekslibrisu,

4. 2009, Lublin, I Międzynarodowe Biennale Wschodni Salon Sztuki,

5. 2009, Nałęczów, Międzynarodowy Konkurs na rysunek im. Andriollego,

Biennale Grafiki Studenckiej w Poznaniu:

Aleksandra Wyłupek, Karolina Madejska, Katarzyna Długosz, Anna Rybak - udział

Karol Pomykała-Wyróżnienie Honorowe – IV Ogólnopolski Konkurs Grafiki im. Meidnera 2011 r.

Quadriennale Drzeworytu i Linorytu Polskiego w Olsztynie 2011.

Międzynarodowe Triennale Grafiki, Kraków 2012r.

Katarzyna Długosz - uczestnictwo - IV Ogólnopolski Konkurs Grafiki im. Meidnera 2011 r.

 

49.Zakład Grafiki Projektowej i Litografii

https://www.facebook.com/pages/Lublin-Lithography/390497104383758

 

50. Konkurs międzynarodowy „Hidden places - ukryte miejsca wzdłuż Via Regia”

stypendium i zaproszenia na warsztaty artystyczne do Görlitz, wystawa w Görlitz, kuratorstwo międzynarodowej wystawy studenckiej w Lublinie – 12-29 styczeń 2010

studenci: Agata Poniatowska, Radosław Respond

opieka artystyczno-naukowa: dr Alicja Snoch-Pawłowska

http://hl.wbp.lublin.pl/wbp/index.php/archiwum/wystawy/2010/315-wernisaz-wystawy%E2%80%9Ehidden-places---ukryte-miejsca-wzdluz-via-regia---w-obiektywie.html

http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,35640,7445694,Jesli_Lublin_przegra_boj_o_ESK_2016___Hidden_places_.html

http://www.lsi.lublin.pl/wbp/f_0I.10/wbp12.01.htm

https://umcs.lublin.pl/news.php?nid=2877

 

51. 1.Międzynarodowe Biennale Plakatu Studenckiego (ISPB) 7 października 2013 „Galeria Labirynt” w Lublinie

http://poster.umcs.pl/

https://www.facebook.com/studentposter

relacja foto:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.477249332382350.1073741838.398602083580409&type=3

linki prasowe:

http://wydarzenia.o.pl/2013/10/miedzynarodowe-biennale-plakatu-studenckiego-ispb-lublin/

http://christopherscottdesigner.com/teaching/ispb-lublin-2013/

kuratorzy wystawy: mgr Lech Mazurek, dr Sebastian Smit

uczestnicy nagrodzeni :

I Nagroda – ufundowana przez Dziekana WA UMCS w Lublinie prof. Artura Popka 3 000 zł - dla Katarzyny Babis (Polska), Wydział Artystyczny UMCS w Lublinie, za pracę „Reflection”

 

52. Wystawa Grafiki Projektowej, „Galeria Zajezdnia” w Lublinie

 1 lutego 2013

40 lecie kierunków artystycznych na UMCS: wystawa plakatu z Zakładu Grafiki Projektowej i Litografii oraz Zakładu Grafiki Projektowej i Serigrafii Instytutu Sztuk Pięknych na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. 

kuratorzy wystawy: mgr Lech Mazurek, dr Sebastian Smit

link:https://www.facebook.com/media/set/?set=a.593973753953160.148381.349415825075622&type=1

 

53. Wystawa Res Non Verba 2012, „Galeria Zajezdnia” w Lublinie

Wystawa pokonkursowa RNV studentów WA UMCS i KSP

kuratorzy wystawy: mgr Lech Mazurek, dr Sebastian Smit

https://www.facebook.com/res.nonverba.5/media_set?set=a.197529880367988.42809.100003329323498&type=3

https://www.facebook.com/res.nonverba.5/media_set?set=a.193564434097866.41971.100003329323498&type=3

 

I Międzynarodowe Biennale Młodej Grafiki „Prima Septembris - Przeciw Nienawiści” - Synagoga „Pod białym bocianem”, Wrocław (2009) oraz Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa Poznaniu (2010)

studenci: Aleksandra Wyłupek i Katarzyna Jaklińska

opieka artystyczno-naukowa: dr Alicja Snoch-Pawłowska

http://www.dcik.pl/wydarzenie/1,0,2590,i-miedzynarodowe-biennale-mlodej-grafiki-prima-septembris-przeciw-nienawisci-wroclaw-2009/

http://www.3989.pl/w500,pl.html

 

7 Międzynarodowe Biennale Miniatury – Galeria OPK „Gaude Mater”, Częstochowa – 2012

student Piotr Prażmowski

opieka artystyczno-naukowa: dr Alicja Snoch-Pawłowska

http://www.biennale.art.pl/index.php?page=edycja

 

The ”IOSIF ISER” International Contemporary Engraving Biennial Exhibition - X Edition – 2013 - Art Museum of Prahova County, Museul de Arta Ploiesti - Ploiesti – Rumunia

student: Hubert Piątkowski

opieka artystyczno-naukowa: dr Alicja Snoch-Pawłowska

http://www.artmuseum.ro/expo/2013/11/catalog_bienala_2013.pdf str.149-151

 

 

MŁODE FORUM SZTUKI GALERII BIAŁEJ

Archiwum działalności:
http://mfs.blox.pl/html

Działania, w których uczestniczyli studenci w ramach projektu „Profesjonalizm w edukacji. Przygotowanie i realizacja nowego programu praktyk pedagogicznych na Wydziale Artystycznym UMCS”

Cała dokumentacja fotograficzna jest na stronie projektu w zakładce „Galeria zdjęć”

https://umcs.lublin.pl/articles.php?aid=6383&mid=189&mref=39791

1. Lekcje muzealne

rok akademicki 2010/2011

- 17.05.2011 Muzeum Sztuki Współczesnej w Łodzi – studenci II roku I st. Edukacji art. w zakresie sztuk plastycznych

- 26.05.2011 Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie, Dworek Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli – studenci III roku I st. Edukacji art. w zakresie sztuki muzycznej

rok akademicki 2011/2012

- 17.05.2012 Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie, Dworek Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli – studenci III roku I st. i II roku II st. Edukacji art. w zakresie sztuki muzycznej

- 25.05.2012 Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie - studenci II roku I st. Edukacji art. w zakresie sztuk plastycznych

rok akademicki 2012/2013

- 08.05.2013 Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie, Dworek Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli – studenci I roku I st., III roku I st. i II roku II st. Edukacji art. w zakresie sztuki muzycznej

- 16.05.2013 Muzeum Narodowe w Warszawie - studenci II roku I st. Edukacji art. w zakresie sztuk plastycznych

2. Warsztaty Wymiany Doświadczeń

rok akademicki 2010/2011

- 24.05.2011 Instytut Muzyki WA - studenci II roku I st. i III roku I st. Edukacji art. w zakresie sztuki muzycznej

- 3.06.2011 „Dzień Gliny i Ognia” Instytut Muzyki WA, Instytut Sztuk Pięknych WA, tereny zielone WA - studenci II roku I st. (studenci dzienni i zaoczni) Edukacji art. w zakresie sztuk plastycznych

rok akademicki 2011/2012

- 29.05.2012 Instytut Muzyki WA - studenci III roku I st. i II roku II st. Edukacji art. w zakresie sztuki muzycznej

- 26.11.2012 Instytut Sztuk Pięknych WA - studenci II roku I st. i III roku I st. Edukacji art. w zakresie sztuk plastycznych

rok akademicki 2012/2013

- 13.05.2013 Instytut Muzyki WA - studenci III roku I st., II roku I st. i II roku II st. Edukacji art. w zakresie sztuki muzycznej

- 7.06.2013 Instytut Sztuk Pięknych WA - studenci II roku I st. i III roku I st. Edukacji art. w zakresie sztuk plastycznych

3. Plenery artystyczne – III turnusy każdego roku

okres wakacyjny 2011 – Szeligi, Ustrzyki Dolne - studenci II roku I st. (dzienni i zaoczni) Edukacji art. w zakresie sztuk plastycznych

okres wakacyjny 2012 – Szeligi, Janów Lubelski - studenci II roku I st. Edukacji art. w zakresie sztuk plastycznych

okres wakacyjny 2013 – Janów Lubelski, Krasnobród - studenci II roku I st. Edukacji art. w zakresie sztuk plastycznych

4. Wystawy prac plenerowych uczniów i studentów

15.12.2011 – Galeria ISP Zajezdnia - studenci II roku I st. (dzienni i zaoczni) Edukacji art. w zakresie sztuk plastycznych

16.11.2012 – Instytut Sztuk Pięknych WA - studenci II roku I st. Edukacji art. w zakresie sztuk plastycznych

13.12.2013 - Galeria ISP Zajezdnia - studenci II roku I st. Edukacji art. w zakresie sztuk plastycznych

Cyfrowa Kronika Filmowa jest projektem dr Joanny Polak jednej z opiekunów Studenckiego Koła Naukowego Nowych Mediów działającego przy Zakładzie Sztuki Mediów Cyfrowych Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Zadaniem CKF jest archiwizacja i prezentacja na forum publicznym najlepszych filmów studentów ZSMC WA UMCS z bieżącego roku akademickiego.

Filmy przeznaczone są do pokazów bezpłatnych , pod warunkiem wcześniejszego poinformowania o miejscu i czasie zdarzenia dr Joanny Polak. ckf@autograf.pl lub studio@joannapolak.com (tel. 600 521 625)

Cyfrowa Kronika Filmowa CKF 2013:

  1. Łamacz”, Aleksandra Sitańska, 2013 r. – 1’:26”

  2. Druciak”, Anna Rękas, 2013 r. – wyróżnienie Dziekana Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie za dyplom artystyczny z grafiki - 9’:29”

  3. Portret kobiecy”, Alina Trusiewicz, 2013 r. – 2’:18”

  4. Magic Gift”, Vera Demantchouk, 2013 r. – 1’:59”

  5. Chytrus”, Paulina Wójcik, 2013 r. – 3’:11”

  6. Zakurzona miłość”, Joanna Strękowska, 2013 r. – 2’:49”

  7. Undecided”, Karolina Józwik, 2010 r. – 3’:01”

  8. Łakomczuch”, Zuzanna Kawalec, 2013 r. – 1’:07”

  9. Germinacja”, Łukasz Kaliński, 2013 r. – 5’:41”

  10. Gudzia”, Patryk Stępniak, 2013 r. – 2’:20”

  11. Nieprzysiadalność”, Katarzyna Pereta, 2013 r. – 4’:17”

  12. Morskie opowieści”, Katarzyna Kozłowska, 2013 r. – 1’:35”

W czołówce wykorzystano film „CKF” Jolanty Daczkowskiej, 2013 r.

Filmy min. pokazane zostały:

  • 2014 – Kraków – OFAFA Ogólnopolski Festiwal autorskich Filmów Animowanych: Chytrus (Paulina Wójcik), Germinacja (Łukasz Kaliński)

Cyfrowa Kronika Filmowa CKF 2012:

  1. Czego nie widać” Katarzyna Pereta, 2012, 6’:09”

  2. Laboratorium” Mateusz Dunaj, 2012, 6’:08”

  3. Strip” Jakub Iwaniak, 2012, 3’:09” – wyróżnienie w konkursie Miasto (nie)idealne - 2013 - Lublin - Lubelska Zachęta

  4. Szklany człowiek” Beata Kmieć, 2012, 1’:29”

  5. Modlitwa” Sylwia Zagórska, 2012, 1’:16”

  6. Nieskończoność” Radosław Kozłowski, 2012, 2’:14”

  7. A/B „Dusiołek”/”Piła” Jolanta Daczkowska, 2012, 3’:56”

  8. Zamrocze” Anna Grzesiak, 2012, 3’:57”

  9. Zupa Dnia” Vera Dementchouk, 2012, 3’:44”

  10. Miś:, Łukasz Góras, 2009, 3’:24”

  11. Życie intymne much” Łukasz Smutek, 2010, 2’:56”

  12. Co pozostaje…” Jan Krzysztof Szum, 2012, 2’:13”

do czołówki wykorzystano: „Muerte de patata” Aleksandry Sitanskiej

Filmy min. pokazane zostały:

  • 2012 - Lublin - Galeria Zajezdnia - pokaz rektorski dla delegacji Chińskiej

  • 2013 - Wągrowiec - Kino MDK - Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji “O!PLA” - prezentacja filmu "Laboratorium" Mateusza Dunaja

  • 2013 - Grójec - Grójecki Ośrodek Kultury - Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji “O!PLA” - prezentacja filmu "Laboratorium" Mateusza Dunaja

  • 2013 - Kołobrzeg - Regionalne Centrum Kultury - Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji “O!PLA” - prezentacja filmu "Laboratorium" Mateusza Dunaja

  • 2013 - Słupsk - Kino “Rejs” - Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji “O!PLA” - prezentacja filmu "Laboratorium" Mateusza Dunaja

  • 2013 - Włoszczowa - Kino "Muza" - pokaz 4krotny - Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji “O!PLA” - prezentacja filmu "Laboratorium" Mateusza Dunaja

  • 2013 - Opole - Kino “Meduza” - Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji “O!PLA” - prezentacja filmu "Laboratorium" Mateusza Dunaja

  • 2013 - Poznań - Kino “Pałacowe” - Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji “O!PLA” - prezentacja filmu "Laboratorium" Mateusza Dunaja

  • 2013 - Mrągowo - Kino “Zodiak” - Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji “O!PLA” - prezentacja filmu "Laboratorium" Mateusza Dunaja

  • 2013 - Góra Kalwaria - Kino “Uciecha” - Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji “O!PLA” - prezentacja filmu "Laboratorium" Mateusza Dunaja

  • 2013 - Siemiatycze - SOK - Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji “O!PLA” - prezentacja filmu "Laboratorium" Mateusza Dunaja

  • 2013 - Szczecin - Kino “Zamek” - Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji “O!PLA” - prezentacja filmu "Laboratorium" Mateusza Dunaja

  • 2013 - Krotoszyn - Kino “Przedwiośnie” - Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji “O!PLA” - prezentacja filmu "Laboratorium" Mateusza Dunaja

  • 2013 - Pacanów - Europejskie Centrum Bajki - Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji “O!PLA” - prezentacja filmu "Laboratorium" Mateusza Dunaja

  • 2013 - Dąbrowa Górnicz - Kino “Kadr” - Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji “O!PLA” - prezentacja filmu "Laboratorium" Mateusza Dunaja

  • 2013 - Józefów - Miejski Ośrodek Kultury - pokaz 2krotny - Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji “O!PLA” - prezentacja filmu "Laboratorium" Mateusza Dunaja

  • 2013 - Gorzów Wielkopolski - Kino “60 krzeseł” - SOK - Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji “O!PLA” - prezentacja filmu "Laboratorium" Mateusza Dunaja

  • 2013 - Łódź - Klub “Mandala” - Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji “O!PLA” - prezentacja filmu "Laboratorium" Mateusza Dunaja

  • 2013 - Warszawa - IV Sceniczny Otwarty Festiwal Artystyczny

  • 2013 Krasnystaw - Kino “Morskie Oko” - Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji “O!PLA” - prezentacja filmu "Laboratorium" Mateusza Dunaja

  • 2013 - Lublin - Galeria "Labirynt" - Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji “O!PLA” - prezentacja filmu "Laboratorium" Mateusza Dunaja

  • 2013 - Tarnów - Pałac Młodzieży - Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji “O!PLA” - prezentacja filmu "Laboratorium" Mateusza Dunaja

  • 2013 - Toruń - Kino "Centrum" - Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji “O!PLA” - prezentacja filmu "Laboratorium" Mateusza Dunaja

  • 2013 - Łódź - Muzeum Kinematografii – Kino Kinematograf - Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji “O!PLA” - prezentacja filmu "Laboratorium" Mateusza Dunaja

  • 2013 - Lublin - Lubelska Zachęta - Miasto (nie)idealne - pokaz filmu „Strip” Jakuba Iwaniaka

  • 2013 - Warszawa - IV Sceniczny Otwarty Festiwal Artystyczny – prezentacja płyty CKF 2012

  • 2013 - Bydgoszcz - Kino Orzeł - III Festiwal Filmu Animowanego ANIMOCJE - prezentacja filmów pt.: Miś" - Łukasz Górasa i "Życie intymne much" - Łukasza Smutka

  • 2013 - Warszawa - Fresh Form Film Festiwal – prezentacja płyty CKF 2012

  • 2013 – Tychy – Teatr Mały Miejska Galeria Sztuki Obok - prezentacja filmów: „Laboratorium” Mateusza Dunaja, „Zupa Dnia” Very Dementchouk

  • 2014 – Lublin – Kafe Kafka – Dzień Wegetarianizmu – prezentacja filmów: „Piła”, Dusiołek – Jolanty Daczkowskiej i : „Muerte de patata” Aleksandry Sitanskiej

Cyfrowa Kronika Filmowa CKF 2011 odc.:

  1. Musza – rok 2011 rokiem Marii Curie-Skłodowskiej ” Iga W. Grygiel, 2011, 1’:03”

  2. Maria Curie_Skłodowska” - Jędrzej Żwiruk, 2011, 1’:24” – Wyróżnienie w konkursie o Marii Curie – Skłodowskiej – Galeria zajezdnia – Lublin - 2011

  3. Leżenia”, Agnieszka Grajda, 2011, 1’:40”

  4. Kulinarna przygody Pana Kurczaka”, Wiera Dziemieńczuk, 2011,

  5. Sposób na sukces”, Agnieszka Matyjaszczuk, 2011, 2’:47” - wyróżnienie na Scenicznym Otwartym Festiwalu Artystycznym SOFA Warszawa 2013

  6. Wyścig”, Konrad Kusio, 2011, 1’:36”

  7. City of butterflies”, Anna Marek, 2008, 1’:27”

  8. Brat brata swego”, Mateusz Lis, 2011, 4’:29” - wyróżnienie na Scenicznym Otwartym Festiwalu Artystycznym SOFA Warszawa 2013

  9. Niestałość” Mateusz Marczuk, 2011, 1’:58”

  10. Magiczne chmury”, Piotr Burdan, 2010, 2’:38”

  11. Rok 2011 rokiem Marii Curie_Skłodowskiej” - Paulina Stolarz, 2011, 1’:36” – Wyróżnienie w konkursie o Marii Curie – Skłodowskiej – Galeria zajezdnia – Lublin - 2011

  12. Krótka historia Marii Curie-Skłodowskiej”, Igor Wójcik, 2011, 1’:42”

do czołówki wykorzystano: "Clockwork Orange" Jolanta Daczkowska i Grafiki Eliasza Goli

Filmy min. pokazane zostały:

  • 2011 – Lublin – ACK UMCS Chatka Żaka – Festiwal Nauki

  • 2013 - Warszawa - IV Sceniczny Otwarty Festiwal Artystyczny

  • 2013 - Warszawa - Fresh Form Film Festiwal

  • 2013 – Tychy – Teatr Mały Miejska Galeria Sztuki Obok - prezentacja filmu: „Rok 2011 rokiem Marii Curie_Skłodowskiej” - Pauliny Stolarz

Cyfrowa Kronika Filmowa CKF 2010 odc. :

  1. Revolution” Anna Breśka

  2. Afryka” Artur Tenczyński

  3. Autoportret” Czarnota

  4. Impresja – Kompresja” Justyna Szeller – wyróżnienie w konkursie Miasto (nie)idealne - 2013 - Lublin - Lubelska Zachęta

  5. Lalka” Łukasz Góras - I nagroda na Fresh Form Film Festiwal w Warszawie

  6. Robaczki” Katarzyna Kozłowska

  7. Relacja2” Emil Iwanek

  8. Kociołek” Monika Mituła

  9. Czarodzielnica” Anna Grzesiak

  10. Coma Dream” Karolina Machu

  11. Ostatni skok” Jan Krzysztof Szum

  12. Reconversion” Adrianna Awdziejczyk i „Szał niebieskich ciał” Paulina Kozak

Filmy min. pokazane zostały:

  • 2011 – Ogólnopolski Festiwal Filmów Komediowych w Lubomierzu („Robaczki” Katarzyna Kozłowska, „Kociołek” Monika Mituła)

  • 2011 – Lublin – ACK Chatka Żaka – Festiwal Nauki (CKF 2011)

  • 2011 - Lublin - warsztaty z animacji dla dzieci i rodziców („Robaczki” Katarzyna Kozłowska)

  • 2013 - Warszawa - IV Sceniczny Otwarty Festiwal Artystyczny

  • 2013 - Lublin - Lubelska Zachęta - Miasto (nie)idealne - pokaz filmu „Impresja – Kompresja” Justyny Szeller

  • 2013 - Warszawa - Fresh Form Film Festiwal

  • 2013 – Tychy – Teatr Mały Miejska Galeria Sztuki Obok - prezentacja filmu: „Impresja – Kompresja” Justyny Szeller

Cyfrowa Kronika Filmowa CKF 2009 odc. :

  1. "7" Jacek Herman

  2. "Dreamcatcher" Magdalena Komorowska

  3. "U project" Łukasz Góras - III Miejsce w Konkursie Animacji Studenckiej - ANIMATION" - Kraków 2009, zwycięzca konkursu w kat. animacja - Festiwal Kamera Akcja - Łódź 2010

  4. "Zielona alternatywa" Anna Chabros

  5. "TV Screen" Bartłomiej Maron

  6. "Niewiarygodne historie" Małgorzata Kopeć

  7. "Hartwig" Magdalena Durasiewicz - film pokazywany na Majdanku w trakcie wystawy poświeconej Hartwigowi

  8. "Albo" Joanna Jankowska - wyróżnienie Prezydenta Miasta Lublin i Marszałka Województwa Lubelskiego w konkursie "Grafika i Rysunek Roku 2005 - 2007" - Lublin 2007

  9. "Bimbrownik" Michał Skrzyński

  10. "Kruk" Anna Głogowska

  11. "Klatka" Adam Warchoł - I Nagroda na Przeglądzie Filmów Eksperymentalnych - Rybnik 2008

Filmy min. pokazane zostały:

  • 2010 - Wągrowiec - VII Festiwal Filmów Niezależnych 5 minut z życia codziennego - 3 filmy Łukasza Górasa

  • 2010 - Lublin - Festyn "Pasje ludzi pozytywnie zakręconych"

  • 2010 - TVP Pabianice

  • 2010 - Kraków - OFAFA Ogólnopolski Festiwal Autorskich Filmów Animowanych

  • 2010 - Lublin - festyn "Pasje ludzi pozytywnie zakręconych"

  • 2009 – Bielsk Podlaski – Stowarzyszenie Edukacji Filmowej

  • 2009 – Białystok – podczas warsztatów dla dzieci „Animacja na wesoło”

  • 2010 - Bielski Podlaski - plenerowe Kino Pasikonik

  • 2011 – Lublin – ACK Chatka Żaka – Festiwal Nauki

  • 2011 – Lublin – Galeria Zajezdnia – Noc Kultury

  • 2013 - Warszawa - IV Sceniczny Otwarty Festiwal Artystyczny

  • 2013 - Warszawa - Fresh Form Film Festiwal

  • 2013 – Tychy – prezentacja filmów: "7" Jacka Hermana, "U project" Łukasza Górasa, "Zielona alternatywa" Anny Chabrom, "Hartwig" Magdaly Kurasiewicz, "Albo" Joanny Jankowskiej

 

 

INSTYTUT MUZYKI

Publikacje studentów

Cękała Urszula, Test wiedzy o Fryderyku Chopinie, „Wychowanie Muzyczne w Szkole” 2010 nr 2, s. 66–67.

Chilewicz Karol, Fryderyk Chopin – życie i twórczość. Test dydaktyczny, „Wychowanie Muzyczne w Szkole” 2010 nr 1, s. 43–44.

Chudzicki Krzysztof, Organy jako król instrumentów ─ wirtuozi naszych czasów
„Wychowanie Muzyczne w Szkole” 2009 nr 3, s. 35–38.

Galus Anna, Dynamika ważnym elementem dzieła muzycznego – scenariusz zajęć, „Wychowanie Muzyczne” 2011 nr 1, s. 22–26.

Korneluk Tomasz, Piątek Joanna, Nauczyciele muzyki z całej Polski spotkali się po raz trzeci
„Wychowanie Muzyczne” 2011 nr 3, s. 76–78.

Korneluk Tomasz, Piątek Joanna, IV Ogólnopolska Konferencja Metodyczna Nauczycieli Muzyki. Podsumowanie, „Wychowanie Muzyczne” 2012 nr 3, s. 76–79.

Korpysz Marcin, Komputer jako kompozytor, „Wychowanie Muzyczne w Szkole” 2010 nr 1, s. 54–57.

Korycińska Maria, Konstrukcje budowy okresowej – scenariusz zajęć, „Wychowanie Muzyczne” 2011 nr 1, s. 27–31.

Łuszpak Alicja, Test z wiadomości o muzyce „Wychowanie Muzyczne w Szkole” 2009 nr 4, s. 51–52.

Łuszpak Alicja, Piątek Joanna, "Music in Schools. Teaching and Learning Processes" – o edukacji muzycznej w międzynarodowym gronie, „Wychowanie Muzyczne” 2011, nr 4, s. 76–79.

Mielko Łukasz, X Międzynarodowe Forum Studenckie w Hadze, „Wychowanie Muzyczne” 2012 nr 3, s. 73–75.

Panas Renata, Życie i twórczość Fryderyka Chopina - scenariusz lekcji, „Wychowanie Muzyczne w Szkole” 2010 nr 2, s. 55–56.

Panas Renata, Z dziejów wzajemnych związków między muzyką a kolorem, „Wychowanie Muzyczne” 2011 nr 5, s. 9–15.

Panas Renata, Malarskie portrety dzieł muzycznych, „Wychowanie Muzyczne” 2012, nr 1, s. 4–7.

Panas Renata, Chopinowi Duda-Gracz, „Wychowanie Muzyczne” 2012 nr 2, s. 4–10, artykuł jest również dostępny na: http://www.wychmuz.pl/artykul_ar_33.html

 

Piątek Joanna, Stowarzyszenie Nauczycieli Muzyki, „Wychowanie Muzyczne w Szkole” 2009 nr 4, s. 59.

Piątek Joanna: Test dla uczniów gimnazjum z zakresu historii muzyki, „Wychowanie Muzyczne w Szkole” 2009 nr 4, s. 47–50.

Szymańska (Kizńska) Karolina, Dlaczego nie ma wielkich kompozytorek? – próba odpowiedzi w świetle krytyki muzycznej i teorii XIX i XX wieku, „Wychowanie Muzyczne” 2011 nr 1, s. 4–8.

Konferencje

Alicja Łuszpak, Joanna Piątek– udział w IX Międzynarodowym Forum Studenckim w Gdańsku, organizator: European Association for Music in Schools, European Association for Music in Schools oraz Akademia w Gdańsku, 18–21 maja 2011.

Łukasz Mielko, udział w X Międzynarodowym Forum Studenckim w Hadze, organizator: European Association for Music in Schools, 17–20 kwietnia 2012.

Kinga Jachimkowska i Beata Dziurda, Magdalena Szuba - udział w II Ogólnopolskiej Konferencji Kół Naukowych Edukacji Muzycznej, organizator: Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, 16 marca 2012.

Koncerty

Sala koncertowa Wydziału Artystycznego UMCS, 26 marca 2013 r.,

Wystąpili: Aleksandra Abramczyk, Magdalena Barczentewicz, Maks Bereza,

Katarzyna Czapińska, Ola Dziurka, Kinga Jachimkowska, Joanna Mania, Tomasz Mazur, Marcin Obuchowski, Milena Siembida, Anna Skawińska, Monika Sławińska, Gottlieb Skvortsov, Olga Tychiniuk,

Szkoła Podstawowa w Nałęczowie, 24 maja 2013

Wystąpili: Aleksandra Abramczyk, Kinga Jachimkowska, Tomasz Mazur, Marcin Obuchowski, Glib Skvortsov, Anna Skawinska, Monika Sławinska, Milena Siembida, Agata Swatko,

Koncert w ramach Jubileuszu Nałęczowskiego 150-lecia Uzdrowiska i 50-lecia nadania praw miejskich w parku nałęczowskim, 2 czerwca 2013

Wystąpili: Monika Sławinska, Kinga Jachimkowska, Glib Skvortsov, Aleksandra Abramczyk Anna Skawinska, Marcin Obuchowski, Milena Siembida, Olga Tychiniuk, Ola Dziurka, Tomasz Woś, Tomasz Mazur, Sylwia Kawecka

 

 

Warsztaty dla nauczycieli z udziałem uczniów lubelskich szkół, Z komputerem o muzyce. Spotkania muzyczne dla dzieci i młodzieży, Chatka Żaka, Sala widowiskowa, 7 czerwca 2013 r.

Wystąpili:

Tomasz Mazur, Monika Sławinska, Marcin Obuchowski, Glib Skvortsov,

Sala koncertowa Wydziału Artystycznego UMCS, 5 grudnia 2013

Wystąpili: Katarzyna Czapinska, Ania Dubec, Kinga Jachimkowska, Aleksandra Kozak, Yulia Sawczenko Milena Siembida, Anna Skawińska, Glib Skvortsov,Monika Sławińska, Natalia Piwowarczyk.

Sala koncertowa Wydziału Artystycznego UMCS, 17 grudnia 2013

Ania Dubec, Katarzyna Czapińska, Tomasz Mazur, Sebastian Obara, Natalia Piwowarczyk, Julia Sawczenko, Edyta Sędzik, Milena Siembida, Monika Sławińska, Glib Skvortsov, Natalia Piwowarczyk, Olga Tyczyniuk, Magdalena Wiciejewska.