Bezpłatne oprogramowanie - Office 365 oraz Statistica

mgr inż. Rafał Sosiński

28.11.2016

Pracownicy oraz studenci Wydziału Biologii i Biotechnologii mogą bezpłatnie korzystać z poniższych programów i platform:

1. StatSoft Statistica 12.5 - wersja rozszerzona, ważna do 15.04.2019 r.

2. Microsoft Office 365: Microsoft Office, poczta, OneDrive, SharePoint, Yammer, Sway, Planner i inne.

Do instalacji oprogramowania upoważniają konta e-mail w domenach poczta.umcs.lublin.pl lub live.umcs.edu.pl. Wszyscy uprawnieni powinni otrzymać informację o swoich kontach live.umcs.edu.pl, jednak gdyby tak się nie stało proszę o kontakt.

Instalacja:

Ad 1. W celu otrzymania instalatora programu Statistica należy:

  • przynieść własny nośnik (czysty pendrive 2GB lub płyta DVD) do pokoju 53B,
  • umówić się na instalację,
  • poprosić mailowo o link do pobrania programu (w tym celu należy podać swoje imię i nazwisko oraz numer indeksu do weryfikacji).

Podczas instalacji programu wymagane jest podanie swoich danych osobowych oraz adresu e-mail w domenie poczta.umcs.lublin.pl lub live.umcs.edu.pl, na który zostanie wysłany link umożliwiający kontynuację procesu instalacji.

Ad 2. Dla korzystania z usług platformy Office 365 dla edukacji należy aktywować konto i zmienić hasło uzyskując dostęp do serwisów poczty, kalendarza, OneDrive, SharePoint, Word, Excel. PowerPoint, OneNote, Sway, Yammer, Planner, Streem, Class Notebook. W celu instalacji usług Office 365 należy przejść pod ten adres.