Matematyka dla każdego

W dniu 20 września 2017 r. zapraszamy uczniów, nauczycieli oraz wszytkich pasjonatów matematyki do wzięcia udziału w wydarzeniu "Matematyka dla każdego" zorganizowanego przez Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Matematycznego oraz Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS. 

W programie przygotowaliśmy wiele wykładów, warsztatów oraz wystaw popularyzujących matematykę.
Wszystkie zajęcia odbywać się będą w gmachu  Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS przy Pl. Marii-Curie Skłodowskiej 1 w Lublinie.
Zachęcamy do zapoznania się z programem oraz rejestracji na zajęcia.

Wydarzenie to jest początkiem projektu realizowanego w sposób ciągły-cykliczny w czasie roku szkolnego w formie kółek zainteresowań, wykładów lub warsztatów prowadzonych przy współpracy nauczycieli i pracowników naukowych uczelni regionu (UMCS, Politechnika, KUL). Jest on skierowany do młodzieży szkolnej różnych etapów kształcenia oraz do nauczycieli matematyki regionu Lubelskiego.

Wszystkich chętnych, którzy nie mogą uczestniczyć w zajęciach "Matematyki dla każdego" z powodu braku wolnych miejsc lub innych powodów, prosimy o kontakt. Istnieje możliwość przeprowadzenia ponownie niektórych zajęć z programu wydarzenia jeszcze w tym samym dniu lub innym dogodnym terminie.

Zapraszamy do kontaktu oraz odwiedzania strony mdk.umcs.pl i zapoznawania się z naszymi nowymi propozycjami w ciągu całego roku.

Organizatorzy

Projekt dofinansowała mFundacja mBanku.


CZYM ZAJMUJE SIĘ MATEMATYKA WYŻSZA? (cykl wykładów)

Sympozjum najmłodszych matematyków (25.05.2018 r.) (szczegółowe informacje)

JAK STAROŻYTNA KSIĘGA „ELEMENTY” EUKLIDESA UKSZTAŁTOWAŁA WSPÓŁCZESNĄ MATEMATYKĘ - wykład - 20.04.2018 r. - dr Jerzy Mycka

Zajęcia w dniu 13.04.2018 r.

PROBLEM RUINY GRACZA W UJĘCIU TEORII MARTYNGAŁÓW - drugi wykład z cyklu: Czym zajmuje się matematyka wyższa? (23.03.2018 r.) - dr hab. Mariusz Bieniek (fotorelacja)

Zajęcia w dniu 23.03.2018 r.

Zajęcia w dniu 26.02.2018 r.

GEOMETRIA SZKOLNA I WSZECHŚWIAT - pierwszy wykład z cyklu: Czym zajmuje się matematyka wyższa? (19.01.2018 r.) - dr hab. Witold Mozgawa

Zajęcia w dniu 6.11.2017 r.

Zajęcia w dniu 23.10.2017 r. 


 


Fotorelacja "Dzień popularyzacji matematyki" 20.09.2017 r. (Facebook)