Projekt „Dobre życie”

  • Grupa docelowa
    Bez ograniczeń
  • Organizator
    Zespół ds. Osób Niepełnosprawnych
  • Miejsce
    ACK UMCS "Chatka Żaka"

W trosce o bezpieczeństwo studentów od września br. rozpoczęliśmy realizację projektu pn. „Dobre życie”, którego głównym celem jest przeciwdziałanie samobójstwom w społeczności akademickiej. Projekt jest skoncentrowany na działaniach o charakterze profilaktycznym oraz promocji zdrowia psychicznego.

Pracowników, którzy są opiekunami lat, zachęcamy do przekazania studentom informacji o broszurze, która zawiera najważniejsze informacje o emocjach, radzeniu sobie ze stresem, zasadach budowania relacji interpersonalnych, a także dynamice problemów psychicznych.

W ramach projektu odbędą się następujące szkolenia dla pracowników :

  • Szkolenia dla nauczycieli akademickich „Komunikacja ze studentem w sytuacji kryzysowej”, skierowane zwłaszcza do opiekunów lat i kierunków (prowadzenie: dr hab. Katarzyna Klimkowska, Katarzyna Skalska);
  • Szkolenia przeciwdziałające wypaleniu zawodowemu (prowadzenie: dr Barbara Smoczyńska).

W ramach projektu studenci będą mogli skorzystać z następujących propozycji:

  • Szkolenia z zakresu budowania relacji (prowadzenie: Agnieszka Sochar);
  • Grupa terapeutyczna (prowadzenie: dr Renata Krawczyk);
  • Warsztaty z arteterapii (prowadzenie: Violetta Dryło, dr Anna Tychmanowicz).

Zajęcia z arteterapii będą odbywały się w ACK UMCS "Chatka Żaka" w pokoju numer 17. Łącznie będą trwały 10 razy (pięć zajęć dla pracowników, pięć dla studentów. W  najbliższym czasie  odbędą się w następujących terminach:

8.11. malowanie toreb (dla pracowników UMCS)

22.11. malowanie toreb (dla studentów UMCS)

6.12. karczochowa bombka na Boże Narodzenie (dla pracowników UMCS)

17.01. biżuteria z makramy na karnawał (dla studentów UMCS)

Szczegółowe informacje na temat zapisów na szkolenia oraz poszczególnych działań w ramach projektu będą udostępniane na stronie www.umcs.pl.

Projekt realizowany przez Zespół ds. Osób Niepełnosprawnych, Biuro Spraw Studenckich, Centrum Kształcenia i Obsługi Studiów, w partnerstwie z Wydziałem Pedagogiki i Psychologii UMCS.