"Le Le Le'Żak" - swingowa potańcówka w kawiarni ACK UMCS

  • Grupa docelowa
    Bez ograniczeń
  • Organizator
    Le'Żak
  • Miejsce
    Kawiarnia artystyczna Le'Żak

Już 25 lutego o godz. 19:00 w kawiarni artystycznej Le'Żak odbędzie się wyjątkowa swingowa potańcówka. Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie - Le Le Le'Żak.

Musicale bywają czasem inspirujące? Najnowszy hit kinowy "La La Land" jest tego pięknym potwierdzeniem. Dlatego serdecznie zapraszamy na musicalową potańcówkę w rytmie swingu. Na potańcówce obowiązują odpowiednie stroje i mogą to być dowolne kreacje stylizowane na postaci z musciali bądź po prostu strój retro.

Lindy Hop to jeden z rodziny tańców swingowych (podobnie jak charleston i boogie woogie) pochodzący ze Stanów Zjednoczonych, którego początki szacuje się na lata dwudzieste XX wieku. Jego główną zaletą jest „socjalny” charakter, co oznacza, że Lindy Hop tańczony jest przede wszystkim na potańcówkach, nie zaś wyłącznie jako taniec turniejowy. Wykorzystuje naturalne ruchy ludzkiego ciała tak, by taniec nie był nadto wyczerpujący i wymagający niezwykłej sprawności, a jednocześnie dawał dużo zadowolenia i radości. (źródło: shimsham.pl)

Zobacz czym jest Lindy Hop!

W trakcie imprezy poprowadzimy lekcję wprowadzającą z podstaw Lindy Hop dla tych, którzy będą z nami po raz pierwszy.

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!