Konkurs na prace dyplomowe „swissstandard.pl Od teorii do praktyki”

Polsko- Szwajcarska Izba Gospodarcza zaprasza do udziału w V edycji konkursu.

Rusza V, 2017/2018 edycja konkursu na prace dyplomowe organizowanego przez Polsko-Szwajcarską Izbę Gospodarczą. Konkurs przebiega w II etapach i skierowany jest do studentów/ek, w którzy/re obecnie przygotowują się do wyboru tematu oraz pisania i obrony pracy dyplomowej w przyszłym roku akademickim.  Zgłoszenia tematów w I etapie można przesyłać do 30.11.2017. W II- możliwe jest skorzystanie z pomocy merytorycznej i konsultacji z wybranym Partnerem.

Partnerami merytorycznymi i fundatorami nagród- płatnych programów stażowych i wartościowych nagród rzeczowych – są firmy członkowskie Izby, beneficjenci znaku szwajcarskiej jakości „swissstandards.pl”.

Ideą przyświecającą Partnerom konkursu „swissstandards.pl od teorii do praktyki” jest wspieranie opuszczających mury uczelni studentów w zdobyciu cennego doświadczenia zawodowego i ułatwienie im wejścia na rynek pracy.  
Nagrodami dla autorów najlepszych prac są płatne staże (od 1 do 3 miesięcy) albo wartościowe nagrody rzeczowe, przydatne w przyszłej pracy zawodowej (m.in. sprzęt komputerowy, specjalistyczne oprogramowanie, urządzenia pomiarowe). Nagrodą wspólną dla wszystkich laureatów jest udział w Akademii Kariery Mensys- profesjonalnych warsztatach przygotowujących do wejścia na rynek pracy, realizowanych przez firmę headhunterską Mensys Polska.

ETAPY KONKURSU
Konkurs przebiega dwuetapowo:

 • do 30.11.2017 roku należy przesłać do Organizatora temat pracy wraz z krótkim opisem jej założeń (I etap),
 • osoby, które zakwalifikują się do II etapu w trakcie pisania prac mają możliwość odbycia konsultacji merytorycznych z wybranym Partnerem. Obronioną pracę należy przesłać do Organizatora najpóźniej do 31.08.2018.

Do konkursu mogą być zgłaszane prace podejmujące tematykę korespondującą z obszarami aktywności biznesowej Parterów- Patronów merytorycznych Konkursu:

 • pracom z zakresu TSL i rozwiązań biznesowych dla sektora logistyki  patronuje FRACHT FWO,
 • pracom z zakresu architektury wnętrz mieszkalnych- FRANKE
 • pracom z zakresu inżynierii sanitarnej- Geberit
 • pracom z zakresu budownictwa i marketingu-  Sika
 • pracom z zakresu komunikacji i marketingu – Stämpfli
 • pracom zawierającym szeroko pojęte rozwiązana dla sektora medycznego – Swissmed
 • pracom z obszaru technologii cieplnych- Zehnder.

Mile widziane prace podejmujące tematykę szwajcarskich standardów, wzorców i zasad właściwych dla rynku szwajcarskiego i panujących w  szwajcarskich firmach, działających w Polsce.

O KONKURSIE
Konkurs „swissstandards.pl Od teorii do praktyki” Polsko-Szwajcarskiej Izby Gospodarczej wychodzi naprzeciw potrzebom dzisiejszego rynku pracy, reprezentowanego z jednej strony przez studentów i absolwentów, a drugiej przez firmy- pracodawców. Formuła projektu zakłada możliwość weryfikacji umiejętności stosowania posiadanej wiedzy teoretycznej w praktyce oraz zdobycie cennego doświadczenia zawodowego w drodze współpracy z wybranym partnerem konkursu.
- Partnerzy konkursu to firmy członkowskie Polsko-Szwajcarskiej Izby Gospodarczej, spełniający kryteria przyznania znaku szwajcarskiej jakości „swissstandards.pl”- wyjaśnia Ulrich Schwendimann, Dyrektor Zarządzający Polsko-Szwajcarskiej Izby Gospodarczej. - Poza wkładem w budowę pomostu pomiędzy światem akademickiej teorii a biznesowej praktyki, wspólnie chcemy pokazać szwajcarską innowacyjność, rzetelność, wiarygodność oraz jakość. Pragniemy propagować szwajcarskie standardy w codziennym życiu- realiach gospodarczych oraz wzajemnych stosunkach między partnerami, pracodawcami i pracownikami
Partnerami merytorycznymi V edycji konkursu są  Fracht FWO, Franke, Geberit, Mensys Polska, Sika, Swissmed, Stämpfli, Zehnder.

###
Polsko- Szwajcarska Izba Gospodarcza z siedzibą w Warszawie powstała w 1998 roku. Izba jest dobrowolnym, nie dotowanym przez instytucje publiczne stowarzyszeniem według prawa polskiego. Obecnie liczy ok. 190 członków i zrzesza większość firm szwajcarskich w Polsce.
Dodatkowe informacje o konkursie: www.odteoriidopraktyki.pl, www.facebook.com/odteoriidopraktyki 
Katarzyna Kołowiecka, Polsko- Szwajcarska Izba Gospodarcza        
tel. 22 / 322 76 25
e-mail:  kk@swisschamber.pl 

Anna Kowalewska, make WOW
tel. 603 36 45 71
e-mail: anna.kowalewska@makewow.pl

  Autor
  Natalia Wilewska
  Data dodania
  15 maja 2017