Hieronimki 2017 - Czwarte Święto Tłumaczy

29 września 2017 r. w ramach XIV Lubelskiego Festiwalu Nauki odbędą się Hieronimki 2017 - czwarta edycja projektu organizowanego przez Zakład Lingwistyki Stosowanej UMCS z okazji Międzynarodowego Dnia Tłumacza.

W tegorocznej ofercie znajdują się wykłady, warsztaty językowe, spotkania z pracownikami i studentami lingwistyki, a także jej absolwentami odnoszącymi sukcesy na rynku pracy w Polsce i w Europie, oraz cieszące się zawsze dużą popularnością konkursy językowe, których uczestnicy mają szansę na zdobycie atrakcyjnych nagród. Goście będą mogli wczuć się w specyfikę pracy tłumaczy symultanicznych podczas warsztatów prowadzonych w nowoczesnych laboratoriach tłumaczeń symultanicznych. Dzięki tłumaczom-praktykom będzie można dowiedzieć się jak wygląda praca tłumacza w sądzie, podczas konferencji, przy tłumaczeniu filmu czy utworu literackiego. Atrakcją dla uczestników będzie również wycieczka szlakiem znanych lubelskich tłumaczy w towarzystwie przewodnika turystycznego oraz program artystyczny przygotowany przez studentów lingwistyki stosowanej.

Inauguracja wydarzenia odbędzie się o godz. 10.00 w dużej Auli Wydziału Humanistycznego UMCS (Nowy Humanik, Plac Marii Curie-Skłodowskiej 4a).

Szczegółowy program i informacja o zgłoszeniach w dołączonym pliku.

 

    Data dodania
    14 czerwca 2017