Festiwal Artystycznych Warsztatów Umiejętności

Artystyczne Warsztaty Umiejętności wystartowały w październiku 2009 roku z inicjatywy animatora kultury, koordynatora edukacji kulturalnej w ACK UMCS „Chatka Żaka” – Agnieszki Kołczewskiej.

Są to różnego rodzaju zajęcia warsztatowe skierowane głównie do studentów, jak również do wszystkich, w których drzemie talent i pragną go uwolnić, nauczyć się czegoś nowego, rozwinąć swoje talenty, spełnić marzenia. Warsztaty są prowadzone przez osoby profesjonalnie zajmujące się danym tematem, ale mogą być również poprowadzone przez młodych artystów, chcących podzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami.

Celem tego projektu jest głównie umożliwienie studentom spędzanie wolnego czasu w sposób ciekawy, interesujący i niekonwencjonalny. Warsztaty pobudzają wyobraźnię, uczą tolerancji i współpracy w grupie, rozwijają talenty i kreatywności.
Artystyczne Warsztaty Umiejętności to forma edukacji poprzez odkrywcze i niewymuszone działanie, zabawę, chęć współtworzenia, sprawdzenia się w tym co nowe.

W latach 2009-2013 odbywały się m.in. warsztaty bębniarskie, gitarowe, rysunku, rękodzieła indiańskiego, tańca flamenco, teatralne, beatbox’u, fotografii, śpiewu romskiego, sztuki origami, breakdance, koronczarskie.

W kolejnych edycjach chcemy poszerzyć ofertę warsztatową o nowe propozycje warsztatowe a także kontynuować warsztaty już rozpoczęte. W planach jest również coroczny Festiwal AWU (odbyło się już sześć edycje Festiwalu) podsumowujący cykl Artystycznych Warsztatów Umiejętności, który pokaże czego i w jakim zakresie nauczyli się uczestnicy warsztatów.