E-zasoby - dostęp testowy

Bazy do testowania:

Pracownicy i studenci UMCS mają możliwość dostępu do baz z komputerów domowych - na stronie logowania należy wpisać login i hasło ważnego konta bibliotecznego.

 

 ACM Digital Library

jest kolekcją online wszystkich publikacji ACM, wiodących w zakresie informatyki teoretycznej oraz zastosowania technik informatycznych np. w biznesie i ekonomii.

Zawartość ACM Digital Library to:

  • ponad 44 czasopisma naukowe, w tym takie wiodące tytuły komputerowe
    jak np. Journal of ACM, Computing Survey, Transactions on Graphics,
    Transactions on Information Systems (ponad 400 000 artykułów)
  • 8 magazynów (w tym Communication of the ACM)
  • ponad 275 materiałów konferencyjnych wydawanych co roku, dodatkowo ponad 2000 woluminów archiwalnych
  • 37 grup dyskusyjnych (Special Interest Groups)

Pełną listę publikacji można pobrać ze strony:

http://libraries.acm.org/digital-library/contents

Test bazy aktywny jest do 25 października 2017.

 

related

The Philosopher’s Index with Full Text

Międzynarodowy zakres, The Philosopher’s Index with Full Text oferuje treści z 139 krajów. Obejmuje czasopisma pełnotekstowe publikowane w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i ponad 30 innych krajach, w tym w Australii, Chorwacji, Francji, Niemczech, Grecji, Włoszech, Tunezji i Urugwaju. Posiada 140 niepowtarzalnych czasopism pełnotekstowych, które nie są dostępne w innych bazach EBSCOhost.

Baza testowa udostępniona do 15 listopada 2017.

One Belt One Road Reference Source

Baza zawiera dane na temat krajów zrzeszonych w chińskim projekcie Nowy Jedwabny Szlak. Koncepcja lądowego i morskiego Nowego Jedwabnego Szlaku zakłada utworzenie sieci korytarzy transportowych, które połączyłyby Chiny z krajami Unii Europejskiej. Inicjatywa umożliwia rozwój gospodarczy regionu. One Road Reference Source zawiera informacje, które pozwolą na dogłębne zapoznanie się ze specyfiką projektu i możliwościami jakie przynosi. Baza zawiera 370 pełnotekstowych czasopism wydawanych w Polsce z zakresu ekonomii, biznesu, rolnictwa, technologii, historii, nauk ścisłych, medycyny, nauk społecznych, humanistyki i wiele innych.

Test bazy aktywny jest do 16 grudnia 2017 r.

Legal Source

Baza Legal Source zawiera pełny tekst najbardziej znanych czasopism naukowych z zakresu prawa i jest autorytatywnym źródłem informacji odnośnie bieżących studiów, myśli i kierunków w dziedzinie prawodawstwa. Baza zawiera ponad 1.100 czasopism pełnotekstowych, opracowane przez specjalistów szczegółowe dane bibliograficzne artykułów z wielu innych czasopism prawniczych, roczników, statutów, publikacji uniwersyteckich i dokumentów rządowych oraz ponad 320 przeglądów prawnych. Użytkownicy docenią różnorodność i międzynarodowy zasięg publikacji zawartych w bazie np.: artykułów naukowych, materiałów z konferencji i sympozjów, dokumentów jurysdykcyjnych, decyzji sądowych, aktów prawnych, książek, recenzji książek i wiele innych. Jest to doskonałe źródło informacji dla prawników, nauczycieli akademickich, przedsiębiorców, bibliotekarzy, studentów prawa, praktykantów adwokackich oraz wszystkich osób zajmujących się prawem. Tematyka bazy obejmuje: prawo administracyjne, prawo antymonopolowe, bankowość, prawo gospodarcze, prawo konstytucyjne, prawo karne, planowanie przestrzenne, prawo rodzinne, prawo ubezpieczeniowe, prawo własności intelektualnej, prawo lokalowe, korporacje międzynarodowe, prawo patentowe, poświadczenie autentyczności testamentu, papiery wartościowe, prawo podatkowe, rozporządzenia handlowe i wiele innych.

Test bazy aktywny jest do 16 grudnia 2017 r.