VI Festiwal Wschody: Pablopavo, Gaba Kulka i Voo Voo

Wschody to ogólnopolski festiwal muzyczny. Bada i prezentuje szeroko, także współcześnie rozumianą piosenkę artystyczną niezależnie od gatunków. VI edycja festiwalu odbędzie się w dniach 7-9 kwietnia w ACK “Chatka Żaka” i Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Wystąpią: Pablopavo i Ludziki, Gaba Kulka oraz Voo Voo.

Pablopavo opowiada. O miłości, o Warszawie, o młodości, o czasie. Opowiada prosto, prawdziwie i - czego życzyli sobie zawsze nasi poloniści - swoimi słowami. Podczas Festiwalu Wschody Pablopavo i Ludziki wystąpią z nowym albumem “Ladinola”. To godzina muzyki umiarkowanie młodzieżowej - pisze zespół. - Zamieściliśmy na niej wiele melodii, które przy odrobinie dobrej woli można uznać za ładne. Gdyby wokalista umiał śpiewać, bylibyśmy od teraz popularni jak Eleni.

Gaba Kulka śpiewa, pisze piosenki i gra na fortepianie. Oficjalnie na scenie od 11 lat. Występowała w Londynie, Berlinie, Pradze, Oslo czy Tajpej. A w Polsce? W Polsce Gaba nadal pozostaje konkurencją tylko dla siebie - pisał Newsweek. Na scenie Wschodów z najnowszą płytą “Kruche” wystąpi 8 IV. “Kruche” mają mocny, elektryczny charakter. Gitara basowa zastępuje kontrabas, a nawet delikatne ballady opowiadają raczej o zmierzchu cywilizacji niż sprawach sercowych.

Festiwal zakończy koncert laureatów i Voo Voo. Od pierwszej edycji laureaci Konkursu Piosenki Artystycznej zaskakują i zachwycają widownię. Ich koncert to odrębne widowisko o wysokiej wartości muzycznej. Tradycyjnie festiwal zamyka występ gwiazdy. W roku 700-lecia Miasta Lublin będzie to wyjątkowo związany z Lublinem zespół Voo Voo, który przywiezie premierowy album “7”. Wojciech Waglewski, Mateusz Pospieszalski, Karim Martusewicz i Michał Bryndal wspólnie na scenie Centrum Spotkania Kultur zaprezentują album, do którego kluczem jest czas i jego nieustanny upływ.

VI Festiwal Wschody, Lublin, 7-9 kwietnia

7 IV, piątek, ACK “Chatka Żaka”
12:00-14:00 - I Koncert Konkursowy
15:00-17:00 - II Koncert Konkursowy
19:00 - Pablopavo i Ludziki
21:00 - Recital Mironiuk&Zygma

8 IV, sobota, ACK “Chatka Żaka”
10:00-12:00 - III Koncert Konkursowy
13:00-15:00 - IV Koncert Konkursowy
19:00 - Angela Gaber | Gaba Kulka

9 IV, niedziela, Centrum Spotkania Kultur
18: Laureaci | Voo Voo

Więcej informacji: wschodyfestiwal.pl.
Bilety: ekobilet.pl/wschody

Serdecznie zapraszamy!

    Aktualności