Studenckie debaty z Brukselą w tle

W ramach obchodów 60. rocznicy podpisania Traktatów Rzymskich, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, sieć CDE oraz Team Europe informują, że w Lublinie odbędzie się jeden z siedmiu Turniejów Debat Europejskich. Projekt Team Europe & the art of debate rozpoczął się wraz z początkiem marca tego roku i potrwa dwa miesiące. Dwie najlepsze drużyny w każdym z miast zmierzą się w Debatach Finałowych, w których stawką dla zwycięzców jest wyjazd studyjny do Brukseli!

Zapraszamy serdecznie do wysłuchania Debaty Oksfordzkiej, która odbędzie się 20 kwietnia br. o godz. 13.00 na Wydziale Politologii UMCS (plac Litewski 3) i która jest przygotowywana przez Wydział Politologii i Centrum Dokumentacji Europejskiej UMCS we współpracy z przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Warszawie. Temat debaty to migracje.

Projekt Team Europe & the art of debate to dla wszystkich studentów okazja, żeby zabrać głos, wypowiedzieć się na ważny temat i wysłuchać argumentów strony przeciwnej, przy zachowaniu pełnej kultury słowa i wzajemnego poszanowania. Debaty eliminacyjne będą dotyczyły szeroko pojętej problematyki europejskiej. Uczestnicy Finałów będą dyskutować o najważniejszych wyzwaniach stojących przed Unią Europejską. Oceniane będzie przygotowanie ciekawej argumentacji i umiejętności krasomówcze, a nie poglądy osobiste. To świetna okazja, by nauczyć się czegoś nowego i pozbyć się stresu przed nadchodzącym egzaminem ustnym. Najlepsze drużyny z każdego miasta pojadą razem do Brukseli, by wspólnie odwiedzić siedziby najważniejszych instytucji unijnych.

Od strony merytorycznej opiekunami (mentorami) grup wyłonionych w preeliminacjach będą dr Katarzyna Stachurska-Szczesiak reprezentująca Centrum Dokumentacji Europejskiej UMCS i Team Europe oraz dr Grzegorz Gil reprezentujący Zakład Stosunków Międzynarodowych Wydziału Politologii UMCS.


 

 

    AKTUALNOŚCI

    Data dodania
    20 kwietnia 2017