Zapraszamy na Seminarium lubelskie!

Prezydent Krzysztof Żuk, prof. Jerzy Hausner oraz redaktor Edwin Bendyk zapraszają na Seminarium lubelskie, pt. „Samorządna Rzeczpospolita - demokracja, partycypacja, współrządzenie”.

Celem spotkania jest refleksja nad stanem polskiej samorządności i poszukanie sposobów upodmiotowienia wspólnoty lokalnej. Chcemy wspólnie w gronie samorządowców, ekspertów oraz aktywnych mieszkańców zastanowić się nad przyszłością Samorządnej Rzeczpospolitej. Seminarium ma charakter otwartej, nieograniczonej dyskusji. Serdecznie zapraszamy.

Spotkanie rozpocznie się 4 czerwca 2016 r., o godzinie 10:00 w Muzeum Lubelskim w Lublinie, Galerii Malarstwa, ul. Zamkowa 9.Prosimy o potwierdzenie udziału drogą elektroniczną na adres: ngo@lublin.eu lub telefonicznie: 81 466 19 54

Odezwa ideowa przygotowana na to spotkanie oraz szczegółowy Program znajdują się na stronie internetowej: http://www.lublin.eu/mieszkancy/obywatelski-lublin/obywatelski/seminarium-lubelskie-samorzadna-rzeczpospolita-demokracja-partycypacja-wspolrzadzenie,119,471,1.html.

Krzysztof Żuk - doktor nauk ekonomicznych, pracownik naukowo-dydaktyczny na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej i w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Od 1996 r. był dyrektorem Delegatury Ministra Skarbu Państwa w Lublinie, współpracował z Instytutem Badań nad Gospodarką Rynkową przy projektach badawczych dotyczących restrukturyzacji i prywatyzacji gospodarki komunalnej, koordynował realizację programów pomocowych UE wdrożonych przez Ministerstwo Skarbu Państwa dla przedsiębiorstw komunalnych. W 2005 r. został członkiem Komisji Ekonomii i Zarządzania Oddziału PAN w Lublinie oraz członkiem Resortowej Komisji Orzekającej w sprawach o naruszenie dyscypliny finansów publicznych przy Ministrze Skarbu Państwa, uczestniczył także w pracach Rady Konsultacyjnej ds. Strategii Rozwoju Województwa Lubelskiego. W latach 2007 - 2009 Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa. Będąc Przewodniczącym Rady Miasta Świdnik w latach 1990 - 1996 oraz Zastępcą Prezydenta Miasta Lublin w latach 2006 - 2007, zdobył doświadczenia w samorządzie terytorialnym. Odbył szereg kursów i szkoleń, m. in. w zakresie zarządzania funduszami strukturalnymi, zarządzania projektami kontroli wewnętrznej, restrukturyzacji przedsiębiorstw, zarządzania strategicznego w administracji. Prezydent Miasta Lublin.

Jerzy Krzysztof Hausner - polityk i ekonomista, profesor nauk ekonomicznych, poseł na Sejm IV kadencji, minister w rządach Leszka Millera (minister pracy i polityki społecznej) i Marka Belki (gospodarki, pracy i polityki społecznej, wicepremier), członek Rady Polityki Pieniężnej w kadencji 2010-2016. Firmował swoim nazwiskiem plan rządu naprawy finansów publicznych (tzw. plan Hausnera), który w większości nie doczekał się realizacji. Specjalizuje się w ekonomii politycznej oraz gospodarce i administracji publicznej. Jest autorem i współautorem ponad 300 publikacji naukowych, a także kierownikiem Katedry Gospodarki i Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. W latach 2011-2015 wchodził w skład Komitetu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk. Laureat Nagrody Kisiela 2004, odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, w 2015 roku uhonorowany również Odznaką Honorową za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego.

Edwin Bendyk - dziennikarz, publicysta i pisarz, kieruje Ośrodkiem Badań nad Przyszłością w Collegium Civitas, wykładowca w Centrum Nauk Społecznych PAN. Kurator programu „Miasto pryszłości/Laboratorium Wrocław” realizowanego w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Kierownik działu naukowego w tygodniku „Polityka. Prowadzi blog „Antymatrix”. Autor wielu książek, najnowsza to Bunt Sieci (2012 r.) o protestach anty-ACTA. Z kolei zbiór esejów Zatruta studnia. Rzecz o władzy i wolności (2002) uzyskał nominację do Nagrody NIKE 2003. Uczestniczył w Narodowym Programie Foresight Polska 2020 jako członek Panelu Głównego, angażował się w liczne regionalne i branżowe programy foresight. Efektem zdobytych doświadczeń jest publikacja „Foresight. Sztuka i techniki zarządzania przyszłością” wydana w ramach projektu Pomorze 2030. Członek Polskiego PEN Clubu. Uczestnik ruchu społecznego Obywatele Kultury. Laureat wielu nagród, w tym europejskiej nagrody „Against Discrimination”, Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, Nagrody Infostar, Nagrody im. Marka Cara, statuetki Infostat.

    Aktualności

    Data dodania
    31 maja 2016