Trwa nabór do grupy psychoterapeutycznej

Trwają zapisy do grupy psychoterapeutycznej dla studentów UMCS w ramach projektu „Dobre życie”.

Dla kogo?

Zapraszamy studentów UMCS, którzy:

  • cierpią z powodu depresji, lęków, fobii, obsesji,
  • przeżywają traumę,
  • mają zaburzenia jedzenia (anoreksję, bulimię, objadanie się),
  • zaburzenia psychosomatyczne,
  • borykają się z problemami rodzinnymi,
  • cierpią z powodów somatycznych,
  • mają myśli samobójcze,
  • czują się nieszczęśliwe lub samotne,
  • cierpią na inne zaburzenia psychiczne,
  • mają trudność w bliskich relacjach partnerskich i rodzinnych.

Przyjmujemy osoby zgłaszające się z własnej inicjatywy jak również te, które mają zalecenia uczestnictwa w psychoterapii przez psychiatrów, psychologów, lekarzy.

Organizacja

Zajęcia grupy psychoterapeutycznej trwają sześć miesięcy: od stycznia do czerwca 2018 roku. Spotkania będą odbywać się raz w miesiącu, w godzinach 9.30-18.30. Udział we wszystkich zjazdach jest obowiązkowy. Dokładne daty zostaną ustalone po skompletowaniu grupy (soboty lub niedziele).

Psychoterapia odbywa się w grupie liczącej około 12-15 osób.

Jak się zapisać?

  1. Wypełnij formularz online: podaj imię nazwisko, kierunek studiów, wiek, numer telefonu, adres e-mail.
  2. Poczekaj na telefon od terapeuty – dr Renata Krawczyk. Podczas rozmowy uzgodnicie dokładną godzinę konsultacji i zostanie Ci podane miejsce spotkania.
  3. Przyjdź na umówiony termin. Jeżeli z ważnego powodu nie będziesz mógł przyjść, koniecznie powiadom telefonicznie terapeutę. Na Twoje miejsce czekają inne potrzebujące osoby.
  4. Po zakwalifikowaniu do grupy będą ustalane terminy spotkań (soboty lub niedziele) oraz podane miejsce.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc decyduje kolejność zgłoszeń i decyzja psychoterapeuty.

Prowadzący psychoterapeuci:

dr Renata Krawczyk – jest certyfikowanym psychoterapeutą, ukończyła całościowe kształcenie w zakresie psychoterapii w Polskim Instytucie Psychoterapii Integratywnej w Krakowie. Obecnie adiunkt na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UMCS. Pracuje w nurcie integratywnym systemowym, w swojej pracy łączy różne sposoby i metody terapeutyczne, indywidualnie i holistycznie podchodząc do każdego człowieka. Doświadczenie poszerza podczas pracy w Ogólnouczelnianym Punkcie Wsparcia i Psychoedukacji dla studentów Sensum oraz w ramach praktyki prywatnej. Odbyła staż kliniczny w I Klinice Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji w Samodzielnym Szpitalu Klinicznym Nr 1 w Lublinie na Oddziale Ogólnopsychiatrycznym B – Leczenia Wczesnych Psychoz oraz Oddziale Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży, a także w Poradni Zdrowia Psychicznego w Samodzielnym Szpitalu Klinicznym Nr 1 w Lublinie. Jest Członkiem Polskiej Federacji Psychoterapii i Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Integratywnej (członek zwyczajny). Swoją pracę superwizuje u certyfikowanych superwizorów.

dr Bernarda Bereza – certyfikowany psychoterapeuta PTPI, EAP (European Association for Psychotherapy), członek zwyczajny Polskiej Federacji Psychoterapii. Doktor psychologii, adiunkt w Katedrze Psychologii Klinicznej KUL. Psychoterapeuta w Poradni Psychiatrycznej Kliniki Psychiatrii SPSK 1 w Lublinie. Od dziesięciu lat praktyka prywatna w Gabinecie Psychoterapii Integratywnej w Lublinie. W stałej, regularnej superwizji prowadzonej przez certyfikowanych psychoterapeutów i superwizorów European Association for Psychotherapy (EAP) oraz European Association for Gestalt Psychotherapy (EAGT). Pracuje w podejściu psychoterapii integratywnej, łącząc sprawdzone naukowo i najbardziej efektywne metody terapii (głównie systemowej i psychodynamicznej). Specjalizuje się w psychoterapii pracy z ciałem.

Projekt realizowany przez Zespół ds. Obsługi Osób Niepełnosprawnych, Biuro Spraw Studenckich, Centrum Kształcenia i Obsługi Studiów, w partnerstwie z Wydziałem Pedagogiki i Psychologii UMCS.

    Aktualności

    Data dodania
    9 stycznia 2018