Matematyka dla każdego

W dniach 18-22 września br. na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS odbędzie się 8. Forum Matematyków Polskich. Forum to m.in. cykliczne spotkania matematyków pracujących zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami, zajmujących się różnorodną tematyką naukową. Kolejne edycje wydarzenia stwarzają okazję do debat o problemach nurtujących środowisko matematyczne. Gościem specjalnym tegorocznej edycji Forum będzie Profesor Efim Zelmanov z University of California w San Diego (USA) - laureat Medalu Fieldsa, uznawanego wśród nagród i wyróżnień matematycznych za odpowiednik Nagrody Nobla.

20 września odbędzie się cykl wykładów i zajęć pod tytułem „Matematyka dla każdego”, kierowany do uczniów szkół z Lublina oraz województwa lubelskiego. Uczestnicy projektu będą mogli zapoznać się z różnymi niespotykanymi zastosowaniami matematyki w innych naukach oraz w życiu codziennym, poznać związki matematyki z muzyką czy wziąć udział w grach matematycznych. Dodatkowo, będzie można zapoznać się z prezentacjami finalistów Konkursu Prac Uczniowskich z Matematyki im. Pawła Domańskiego organizowanego przez redakcję miesięcznika Delta. Zapraszamy już od godziny 9.00 do Instytutu Informatyki UMCS przy ul. Akademickiej 9 w Lublinie.


Więcej informacji na temat projektu „Matematyka dla każdego” znajduje się na stronie: http://www.mdk.umcs.pl, na której odbywają się także zapisy.

Współorganizatorami Forum są: Polskie Towarzystwo Matematyczne oraz Instytut Matematyki UMCS. Poprzednie edycje wydarzenia miały miejsce m.in. w Warszawie, Krakowie, Olsztynie, Rzeszowie i Łodzi. W Lublinie konferencja gości po raz pierwszy, a jej lokalizacja została świadomie wybrana z okazji jubileuszu 700-lecia Miasta.

Szczegóły oraz pełny program: http://8forum.ptm.org.pl

    Aktualności

    Data dodania
    14 września 2017